Kurban

İnsanı Allah’a yaklaştıran bir iş. Allah yolunda can sunma!Her bayramda, birileri birilerini Müslümanlara karşı zulüm aleti olarak kullanıyor. Öyle anlaşılıyor ki, bu bayram sıra Myanmarlı Budistlerde....

İnsanı Allah’a yaklaştıran bir iş. Allah yolunda can sunma!

Her bayramda, birileri birilerini Müslümanlara karşı zulüm aleti olarak kullanıyor. Öyle anlaşılıyor ki, bu bayram sıra Myanmarlı Budistlerde. Şehidlerimize Allah’tan rahmet diyorum. Bizim için de mağfiret.

Kurban, İbrahimî bir gelenektir ve bizim iki bayramımızdan biridir. Biliyorsunuz iki kutsal gecemiz var iki de kutsal bayramımız. Ramazan Bayramı fitre ile birlikte zekâtla ilişkilendirilir. Her iki bayram zaten aynı zamanda namazla ilgilidir, iki bayram namazımız var bu arada. Ve kurban aynı zamanda hac ile ilişkilidir.

“Hac, bu sene de Kurban Bayramına denk geldi”!?, Tabi her zaman olduğu gibi.

Ramazan’ı “şeker bayramı”, “kömbe bayramı” yapmak isteyenler, neyse ki Kurban’ı “kasap” ya da “kebab bayramı” ilan etmeye cesaret edemediler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.497 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.097 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 847 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 2.952 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.551 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar