Kült, spor, eğitim

Bazı kelimeleri ne kadar kullanıyoruz, hem de ne anlama geldiğini bilmeden ve düşünmeden.Her tarafta “Kült-ür merkezi”, her tarafta “Spor salonu”, her tarafta “Okul”..Bunlar aslında işgal ordularının...

Bazı kelimeleri ne kadar kullanıyoruz, hem de ne anlama geldiğini bilmeden ve düşünmeden.

Her tarafta “Kült-ür merkezi”, her tarafta “Spor salonu”, her tarafta “Okul”..

Bunlar aslında işgal ordularının Truva atları.. Hatta giderek “cami”lerimiz de elden çıkıyor. İkonalarımız oluşuyor, ritüel, seremoni, dua ve ayin-i ruhaniler camiye hakim oluyor.

İçimiz, dışımız “batı”.. Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz. Ve artık onların “dil”i ile de konuşmaya başladık. Okul onların, Media da öyle. STK’lar da fonlanınca bizim birçok STK, batılı yaşam tarzı ve algı dünyasının misyoneri oldu.

Bizim çocuklarımız kendi musikisinin makamlarını da bilmez, kendi aylarının adını da. Ve bilmediğini de bilmez. Dahası böyle bir derdi de yoktur. Bu nesil, din, tarih ve gelenekten kopartıldı. Osman Yüksel”in “Bir Nesli Nasıl Mahvettiler” diye bir eseri vardı, işte böyle!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savunma işbirliğinden önce.. 18 Ocak 2022 | 723 Okunma Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak : ‘’Kenevir tarımında iyileştirme bekleniyor’’ 17 Ocak 2022 | 569 Okunma Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak: ‘’Keyfine bak!’’ 16 Ocak 2022 | 1.044 Okunma Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak: ’’Köle efendisini doğurunca!’’ 15 Ocak 2022 | 1.189 Okunma Tarih tekerrür etmesin diye 14 Ocak 2022 | 733 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum