Kovanın dibi delikse ya da hırsız içerideyse!

Hırsız içeride ise; kapıyı kilitlemek fayda sağlamaz. Kovanın dibi delikse; kovaya su biriktirmenin, su kesilmesine faydası yoktur.Bir zamanlar bir partinin milletvekili aday listesine, seçilecek yere bir “manken kız”(!)...

Hırsız içeride ise; kapıyı kilitlemek fayda sağlamaz. Kovanın dibi delikse; kovaya su biriktirmenin, su kesilmesine faydası yoktur.

Bir zamanlar bir partinin milletvekili aday listesine, seçilecek yere bir “manken kız”(!) koymuşlar. Neyse biri söylemiş de genel başkanları işin farkına varmış ve listeden çıkarmış.

Peki çıkarmış da ne olmuş? Bu ismi oraya kim ve nasıl sokmuş, buna bakmışlar mı? O ismi oraya sokan ile o isim arasında nasıl bir ilişki varmış. O kişiyi o tezkiye eden kişiyle kim tanıştırmış. Nerede nasıl tanışmışlar. Bu yanlışı yapanlar hâlâ yerinde duruyor muymuş?.

Aynen böyle, bir partide bu işler böyle oluyor da, belediyelerde, Bakanlıklarda, bürokraside bu işler nasıl oluyor?

Finans piyasasında hâlâ bir sürü FETÖ’cü var. Hem de karar verici pozisyonda. Eşzamanlı olarak da Bank Asya’da hesabı var diye adamları görevden alıyorsunuz. Adama sormazlar mı, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diye.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim havası 16 Şubat 2019 | 78 Okunma Sevgililer Günü 15 Şubat 2019 | 8.106 Okunma Nöronik bomba 14 Şubat 2019 | 10.138 Okunma Kılıçdaroğlu yokuş aşağı koşuyor! 13 Şubat 2019 | 9.999 Okunma Güzel söz ve hikmet 12 Şubat 2019 | 5.377 Okunma
TÜM YAZILARI