Kiramen katibine inanıyor muyuz?

İsterseniz Galu Beladan başlayalım: “Rabbin kimdir? Nebin kimdir? Dinin nedir? Kitabın nedir?” Elestü bezminde Allah(cc) ruhlara sordu, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim”. İşte o zaman “evet dedik. O güne “Galu...

İsterseniz Galu Beladan başlayalım: “Rabbin kimdirNebin kimdir? Dinin nedir? Kitabın nedir?” Elestü bezminde Allah(cc) ruhlara sordu, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim”. İşte o zaman “evet dedik. O güne “Galu Bela zamanı” diyoruz.

Yukarıdaki sorular, Kabir sorgusuna işaret eder ve sonunda bir gün, hesap günü herkesin bütün yaptıkları kendilerine hatırlatılacak. Onlar hakkındaki her şey “Kiramen Katibin”in kayıtlarında olacaktır. Aklımızdan ve kalbimizden geçenler dahil. Kayıt defterleri sol tarafından verilecek olanların vay haline.

Orada “misgale zerretin hayran yerah ve misgale zerretin şerran yerah” ölçüsünde, her şey eksiksiz olarak yazılı olacaktır. Ve sonra kim ne yapmışsa karşılığını görecektir.

Sahi istihbarat örgütlerinden, polisten, düşmanlarımız ve rakiplerimizin sırlarımızı çalmalarından, hatta telefonlarımızın dinlenmesinden korkuyoruz da, ya kiramen katibinin kayıtlarından hiç mi korkmuyoruz! Mesela Şeytanı ve Cinni neden hesaba katmıyoruz.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslami usulde nikah ve.. 27 Ekim 2021 | 741 Okunma Ölümün yeni markası: Sepsis 26 Ekim 2021 | 3.679 Okunma İnsan tanrı olabilir mi!? 25 Ekim 2021 | 1.454 Okunma Harari ne demek istiyor? 24 Ekim 2021 | 1.362 Okunma Kıbrıs deyip geçmeyin 23 Ekim 2021 | 1.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar