Kılıçdaroğlu’nun gücü

Birileri Kılıçdaroğlu’nun gücünü anlayamıyor. Hani kumarbazların bir sözü var, “Kumarda kaybeden aşkta kazanır” diye. Kılıçdaroğlu seçimi kaybetse de kurultayda kazanır!

Birileri Kılıçdaroğlu’nun gücünü anlayamıyor. Hani kumarbazların bir sözü var, “Kumarda kaybeden aşkta kazanır” diye. Kılıçdaroğlu seçimi kaybetse de kurultayda kazanır! Son kongrede de sürpriz olmadı, Kılıçdaroğlu yine kazandı.. “İstanbul dükalığı” her zaman her partide, her seçimde ağırlığını koyar ve sürpriz yapabilir. İstanbul’da vali olmak da belediye başkanı olmak da il başkanı olmak da bir ayrıcalıktır. Tek bir CHP yok artık, tek bir AK Parti, MHP olmadığı gibi. 

Bizde, Mustafa Kemal’den başlayarak, genel anlamda partilerin genel başkanları yok, onların kurucu, ideolog liderleri var. Hepsi de “Tek adam”dır. “Ulu önder”dir. “Başöğretmen”dir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırtına öncesi sessizlik 24 Eylül 2020 | 7.411 Okunma Kadının adı mı dediniz? 23 Eylül 2020 | 1.870 Okunma Hitler’in rüyası: Transhumanizm 22 Eylül 2020 | 1.545 Okunma Gıda ve sağlık fıkhı 21 Eylül 2020 | 995 Okunma “Bir kişiye yapılan bir haksızlık, bütün bir topluma yöneltilmiş bir tehdittir..” 20 Eylül 2020 | 2.237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar