Kendir file

Biz uyuşturucu ile mücadele ededuralım, Şeytan boş durmuyor. ABD’deki Insys Therapeutics ilaç firmasının eski CEO’su Michael L. Babich bağımlılık yapan ilacı doktorlara ve eczanelere reçetelendirmeleri...

Biz uyuşturucu ile mücadele ededuralım, Şeytan boş durmuyor. ABD’deki Insys Therapeutics ilaç firmasının eski CEO’su Michael L. Babich bağımlılık yapan ilacı doktorlara ve eczanelere reçetelendirmeleri için rüşvet verdiğini kabul etti. Tek risk bu mu? İlaç, gıda, gazeteler, Rd-Tv, Spor, eğlence sektörü hep onlara çalışıyor. Sporcuların kullandıkları doping ya da enerji içecekleri, Cola, gazoz ve tabii biradan başlayarak her türlü alkollü içecek cehenneme giden yolda Şeytanın oltasına takılan yem gibi. Fuhuş, kumar, alkol, adrenalin tutkusu, keyf hepsi bu cehenneme odun taşıyor.

Uyuşturucu dediğiniz Eroin, Esrar ya da Bonzai’den ibaret değil.

Bir de Mafia ile başedemezseniz, Mediayı ve eğlence sektörünü, bu sanatçı denilen rol modelleri kontrol altına alamazsanız, bu mücadelede başarı şansınız sıfır.

Bir de temelde inanç, ahlak, cahillik diye başımız da bir bela var. İnsanları, fuhuşa, kumara, uyuşturucuya yönlendiren sebebleri psikolojik, psiko sosyal, sosyo politik şartları ıslah etmezseniz sonuç bu. Burada sorun tek başına politik, ekonomik, polisiye bir konu değil. Ya da sadece yasa çıkararak bürokratik denetimle bu işin üstesinden gelemeyiz. Bunlar olacak ama, aile, çevre, okul, piyasa bu konuda son derece önemli. Bu bugünün meselesi değil. Tarihten gelen bir risk. Bu ahlak anlayışı, bu seküler akıl, bu hedonist kafaların ifsadı karşısında işimiz zor.

Bakın, Eroin biyolojik bağımlılık yapar, Esrar Psikolojik. En büyük tahrip ve kriminal risk Bonzaide.. En ucuz, en kolay ulaşılanı da bu. Kimyasal uyarıcılardan Aseton ve Solvent her yerde bol miktarda bulunur. Nasıl kontrol edeceksiniz. Oradan başlayan birini bağımlı hale geldikten sonra zapt edemezsiniz. Kendine de çevresine de zarar verebilir.. Bu kişi Mafyanın eline düşer. Mafyanın müşterisi ve sermayesi olur. İK’sına dönüşür.

Esrarı aslında kontrol ederek, çekvalf’i tersine çevirebiliriz. Hintkeneviri bir risk olmaktan çıkıp, fırsata, imkana dönüşebilir. SGK esrar preperatları üretsin ve doktor kontrolünü kabul eden herkese eczaneler ya da aile hekimlikleri üzerinden, 3 ayda bir muayene şartı ile ilaç olarak bedava versin. Bu kişilerin, aile, iş ve çevrelerini bilgilendirsin. Hem bu kişileri takibe alalım, hem Mafyanın elinden kurtaralım, hem de Mafia’nın elinden esrarı kurtaralım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komplo teorisinin ‘bin’i bir para 23 Mart 2019 | 8.628 Okunma İyi de İlay Aksoy hanım.. 22 Mart 2019 | 7.481 Okunma Siber tehdit 21 Mart 2019 | 5.516 Okunma Bizim laikçi kafalılara uyarı ve.. 20 Mart 2019 | 6.940 Okunma Yeni Zelanda’da sil baştan! 19 Mart 2019 | 7.598 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar