Haydi Bismillah

Mansur Yavaş Ankara’da caddeleri “Haydi Bismillah” afişleri ile donatmış. CHP, Ankara, “Haydi Bismillah!” Ben de ekleyeyim: La havle vela kuvvete illa billah! Olmaz olmaz deme olmaz olmaz. CHP’li laikler buna ne diyecek şimdi.

Mansur Yavaş Ankara’da caddeleri “Haydi Bismillah” afişleri ile donatmış.

CHP, Ankara, “Haydi Bismillah!”

Ben de ekleyeyim: La havle vela kuvvete illa billah!

Olmaz olmaz deme olmaz olmaz. CHP’li laikler buna ne diyecek şimdi. Biri gidip Eyyub Sultan’da Kur’an-ı Kerim okuyor, ötekisi Ankara’da siyasete “Bismillah” diye başlıyor.

Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam mı oluyor, yoksa bizim (!) zengin muhafazakar patronlar, Kur’an okuyarak yaptıkları açılıştan sonra içki servisi yapıp, dansa mı kaldırıyorlar hanımefendileri.

Eski CHP’li bir belediye başkanı kurban keserek genelev açmıştı bir zamanlar.. Hasan Aksay bir zamanlar siyasi bir toplantıda, Bismillah, Maşallah, Fe sübhanellah, İnşallah, Allah Allah dediği için hakkında “çok Allah demek”ten, laikliği ihlal “suçu”ndan hakkında soruşturma açılmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tik tak, tik tak 23 Ekim 2019 | 7.739 Okunma İrtica değil irtidat 22 Ekim 2019 | 4.630 Okunma 5’e 1 kala 21 Ekim 2019 | 8.796 Okunma Nerede kalmıştık 20 Ekim 2019 | 3.680 Okunma Şimdi ne oldu? 19 Ekim 2019 | 9.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum