Haydi Bismillah

Mansur Yavaş Ankara’da caddeleri “Haydi Bismillah” afişleri ile donatmış. CHP, Ankara, “Haydi Bismillah!” Ben de ekleyeyim: La havle vela kuvvete illa billah! Olmaz olmaz deme olmaz olmaz. CHP’li laikler buna ne diyecek şimdi.

Mansur Yavaş Ankara’da caddeleri “Haydi Bismillah” afişleri ile donatmış.

CHP, Ankara, “Haydi Bismillah!”

Ben de ekleyeyim: La havle vela kuvvete illa billah!

Olmaz olmaz deme olmaz olmaz. CHP’li laikler buna ne diyecek şimdi. Biri gidip Eyyub Sultan’da Kur’an-ı Kerim okuyor, ötekisi Ankara’da siyasete “Bismillah” diye başlıyor.

Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam mı oluyor, yoksa bizim (!) zengin muhafazakar patronlar, Kur’an okuyarak yaptıkları açılıştan sonra içki servisi yapıp, dansa mı kaldırıyorlar hanımefendileri.

Eski CHP’li bir belediye başkanı kurban keserek genelev açmıştı bir zamanlar.. Hasan Aksay bir zamanlar siyasi bir toplantıda, Bismillah, Maşallah, Fe sübhanellah, İnşallah, Allah Allah dediği için hakkında “çok Allah demek”ten, laikliği ihlal “suçu”ndan hakkında soruşturma açılmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şeytan bizimkileri nasıl kandırıyor? 27 Mayıs 2019 | 1.911 Okunma Peki bu çocuklar sormayacaklar mı? 26 Mayıs 2019 | 4.084 Okunma ABD-Çin savaşı 25 Mayıs 2019 | 3.301 Okunma YSK gerekçeli kararı açıkladı da! 24 Mayıs 2019 | 14.779 Okunma Ve Yuhanna Vahyi’nde tarihin sonu 23 Mayıs 2019 | 4.410 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum