Gözlerini ne bürüdü!

Aşk, öfke ve ihtiras. Gözünüzü bunlar bürümüşse gözünüz görmez, kulağınız duymaz, eliniz tutmak, diliniz söylemez, ayağınız yürümez olur. Yani aklınız işlemez olur...

Aşk, öfke ve ihtiras. Gözünüzü bunlar bürümüşse gözünüz görmez, kulağınız duymaz, eliniz tutmak, diliniz söylemez, ayağınız yürümez olur. Yani aklınız işlemez olur kısaca. Bunlar aklı zail eder. “Mecnun” olursunuz. Sevdanız, sizi deli-divane eder.

Neyi çok fazla istiyorsanız, o sizin imtihanınız olacaktır.

Hani size hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır olabilirdi, sabredenlerden olacaktık. Dua ile istenen bela olabilir o ihtirasla istediğiniz şey her ne ise.. İktidar, servet, makam, şöhret, eş, iş, o her şey olabilir..

Siz kendiniz için istediğinizi başkası için istemiyor, onun ona ulaşmaması için yanlış şeyler yapıyor, söylüyorsanız, bu kıskançlık, iftira, yalan, dedikodu ve gıybet de olabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.495 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.097 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 846 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 2.952 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.548 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar