Geleceğin tarihi

İnsanlığı neler bekliyor? Prof. İsmail Hakkı Aydınbir bilim adamı. Kâhin değil. Biliyorsunuz, “Perşembenin geleceği Çarşambadan bellidir”. Bilim zaten bilineni tekrarlamak değil, bilinenden yola çıkıp bilinmeyeni bilmek, anlamak için çıkılan yolculuğun adı değil mi?

İnsanlığı neler bekliyor? Prof. İsmail Hakkı Aydınbir bilim adamı. Kâhin değil. Biliyorsunuz, “Perşembenin geleceği Çarşambadan bellidir”. Bilim zaten bilineni tekrarlamak değil, bilinenden yola çıkıp bilinmeyeni bilmek, anlamak için çıkılan yolculuğun adı değil mi? Hep, iki günü birbirine eş almadan, kökü mazide, hep bir adım ötesine ilerlemek, atiye doğru!

Geçen gün yabancı bir ilim adamı, steril hayatın ve deterjanların insanlığı felakete sürüklediğini anlatıyordu. Allerjenlere ve mikroplara karşı giderek zayıflıyoruz. Deterjanlar, anti virüsler, anti bakteriyel ilaçlar, makyaj malzemeleri ve bu anlamda giderek gıda zincirinde daha fazla kullanılan kimyasallar, genetik yapıya müdahaleler insanı, canlı hayatı daha kırılgan / dirençsiz hale getiriyor.

Bir de herkes “necaset’ten taharete” yönelmiş. Hades’ten sakınan yok. Hatta Hades’i ilaç diye sunuyorlar, gıda diye sunuyorlar.

Geni ile oynanmış bitkiler ve hayvanlardaki bu özellik insana geçiyor. Hep mikropların mutasyonundan söz ediyoruz da, aslında bu fıtratı bozulmuş gıdalarla insan nesli de mutasyona uğruyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne cumhuriyet kalacak, ne demokrasi 29 Ekim 2020 | 3.298 Okunma Veladet Kandili 28 Ekim 2020 | 1.149 Okunma İnsanların aklı ile dalga geçmeyi bırakın 27 Ekim 2020 | 4.314 Okunma Dinle Macron! 26 Ekim 2020 | 2.493 Okunma Lale Devri, Tanzimat, İTC derken.. 25 Ekim 2020 | 1.558 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar