Fitnenin başı; Trump mı?

Kongre Suudi Arabistan’a füze satışına karşı. Ama Trump dinlemiyor. İsrail üzerinden ve “Acil durum” gerekçesi ile bazı hassas donanımları, Kongreyi by-pass ederek Suudi Arabistan’a satıyor. Öte...

Kongre Suudi Arabistan’a füze satışına karşı. Ama Trump dinlemiyor. İsrail üzerinden ve “Acil durum” gerekçesi ile bazı hassas donanımları, Kongreyi by-pass ederek Suudi Arabistan’a satıyor. 

Öte yandan; Suudilerin ihtiyaç duydukları diğer bazı donanımları ise Çin üzerinden temin etmek için silah tüccarları devreye giriyor. Bunun anlamı şu: Suudi Arabistan bir füze savaşına hazırlanıyor.

Bu savaşın hedefi belli. İran ve Yemen’in Husi bölgeleri.

Böyle bir savaş olur mu, olmaz mı, o ayrı bir konu. Olacak gibi gösterip, bölgeyi silaha boğabilirler. Savaş tehdidi-baskısı ile ekonomi, siyaset, sosyal hayat baskı altına alınmış olur. Bu da bir sonuç. Yani silahlı kuvvetlerin dışında silahsız kuvvetler için de uygun ortamın hazırlanması gerek.

ABD tâ işin başından beri terörü bir savaş biçimi olarak görüyor. Soğuk savaş bunun son zamanlardaki en büyük örneği. Adını da “kontrollü bunalım stratejisi” koydular. Terörü donatıyor, yönetiyorlar. Herhalde bunu bilmeyen kalmadı. Kimsenin de bu iddiaları “komplo” diye görmezden gelecek hali yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Lazistan, Kürdistan, Polonezköy derken.. 17 Haziran 2019 | 74 Okunma Son hafta 16 Haziran 2019 | 3.976 Okunma Niye öyle anlıyorsunuz ki! 15 Haziran 2019 | 3.854 Okunma Bu işler böyledir 14 Haziran 2019 | 5.428 Okunma Fitnenin başı; Trump mı? 13 Haziran 2019 | 3.410 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar