Fitnenin başı; Trump mı?

Kongre Suudi Arabistan’a füze satışına karşı. Ama Trump dinlemiyor. İsrail üzerinden ve “Acil durum” gerekçesi ile bazı hassas donanımları, Kongreyi by-pass ederek Suudi Arabistan’a satıyor. Öte...

Kongre Suudi Arabistan’a füze satışına karşı. Ama Trump dinlemiyor. İsrail üzerinden ve “Acil durum” gerekçesi ile bazı hassas donanımları, Kongreyi by-pass ederek Suudi Arabistan’a satıyor. 

Öte yandan; Suudilerin ihtiyaç duydukları diğer bazı donanımları ise Çin üzerinden temin etmek için silah tüccarları devreye giriyor. Bunun anlamı şu: Suudi Arabistan bir füze savaşına hazırlanıyor.

Bu savaşın hedefi belli. İran ve Yemen’in Husi bölgeleri.

Böyle bir savaş olur mu, olmaz mı, o ayrı bir konu. Olacak gibi gösterip, bölgeyi silaha boğabilirler. Savaş tehdidi-baskısı ile ekonomi, siyaset, sosyal hayat baskı altına alınmış olur. Bu da bir sonuç. Yani silahlı kuvvetlerin dışında silahsız kuvvetler için de uygun ortamın hazırlanması gerek.

ABD tâ işin başından beri terörü bir savaş biçimi olarak görüyor. Soğuk savaş bunun son zamanlardaki en büyük örneği. Adını da “kontrollü bunalım stratejisi” koydular. Terörü donatıyor, yönetiyorlar. Herhalde bunu bilmeyen kalmadı. Kimsenin de bu iddiaları “komplo” diye görmezden gelecek hali yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.435 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.041 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 838 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 2.934 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.528 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar