Dünya nereye gidiyor?

1. dünya savaşının 100. yılında olacaklara hazır mısınız?!. Dünya ve bölgemiz şiddetli bir türbülansın eşiğinde. Türkiye olarak, karanlık bir gecede, çalkantılı bir denizde...

1. dünya savaşının 100. yılında olacaklara hazır mısınız?!. Dünya ve bölgemiz şiddetli bir türbülansın eşiğinde. Türkiye olarak, karanlık bir gecede, çalkantılı bir denizde, doğru yönde ileri doğru yol almaya çalışıyoruz.

Bu kriz kapitalizmin krizidir. Kapitalizm bütün kavramları ve kurumları ile birlikte çöküyor. Dünya tarihi bir kavşak noktasında. Gelecek geçmişten çok farklı olacak. Bu süreçte, din, tarih, gelenek, ekonomi, siyaset, aile her şey değişecek. Eğitim, sağlık, gıda, haberleşme, STK’lar, hayat tarzı, neredeyse değişmedik hiçbir şey kalmayacak. Para değişecek, ev, iş, yol, ulaşım araçları her şey.. Tarım, sanayi, hizmet sektörü değil sadece, yasama, yürütme, yargı, yerel yönetimler, meslek örgütleri, özgürlük anlayışı, demokrasi.. Hümanoidler geliyor. Uzaylılardan önce onlar işgal etmeye başladı bile dünyayı. Genom hayatın özüne dokunacak. Siborglar aramızda artık. “İnsanımsı canlılar” için çok beklemeyecek insanlar. Bilgi guruları, bilgi aristokratları yeni egemen sınıfı oluşturacaklar.

Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında dönüp dolaştıracak ve zenginlik coğrafya ve halklar olarak el değiştirecek.

Göz göre göre yeni bir dünya savaşına doğru sürükleniyoruz. Çok insan ölecek. İnsanlık çok acı çekecek. Bir meteor sağanağı gibi bir cinayetler sağanağına giriyoruz sanki. Avrupa, ABD de dahil buna. Biz faili meçhuller dönemini yaşadık daha önce. Kaşıkçı olayı da Suudi versiyonu bunun. Kaşıkçı ne ilk ve ne de son örnek.

3. dünya savaşı belki de başladı. Eğer başlamadı ise, kimse savaş sonrasını göremediği ve kendi geleceğinden emin olamadığı içindir. “Dehşet dengesi” birilerinin gözünü korkutuyor. Bu anlamda en zenginlerle en fakirler arasında çok fazla bir fark kalmadı. Çok basit bir şekilde ve çok kısa sürede, çok düşük bir maliyetle üretilecek biyolojik, kimyasal silahlar, elektronik manipülasyonlar ve EMT’lerle güçlü, zengin, büyük ülkelerin altı üstüne getirilebilir.. Birilerinin Atom bombası ile birilerine verdiği zarardan daha fazlası o ülke halkının diğer ülkelerdeki bakiyeleri tarafından hedef ülkelere verilebilir.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Medeni Kanunun 93. Yılı 17 Şubat 2019 | 46 Okunma Seçim havası 16 Şubat 2019 | 7.323 Okunma Sevgililer Günü 15 Şubat 2019 | 8.389 Okunma Nöronik bomba 14 Şubat 2019 | 10.190 Okunma Kılıçdaroğlu yokuş aşağı koşuyor! 13 Şubat 2019 | 10.068 Okunma
TÜM YAZILARI