Canınızı sıkacak bir şey söyleyeyim mi?

Canınız sıkılmasın. İmtihan oluyoruz. Havf ile reca, yani korku ile umud arasında bir yerde duralım, ama umudumuz korkumuzdan büyük olsun, sevgimiz de nefretimizden büyük olsun.FETÖ dediğiniz örgütün...

Canınız sıkılmasın. İmtihan oluyoruz. Havf ile reca, yani korku ile umud arasında bir yerde duralım, ama umudumuz korkumuzdan büyük olsun, sevgimiz de nefretimizden büyük olsun.

FETÖ dediğiniz örgütün arkasında ezoterik bir din algısı var. Bunun bir teolojisi var.

Bu yeni din algısı Sünni, Şii, Sufi, Selefi topluluklara nüfuz etmiş durumda. Bunun kendi akaidi var, fıkhı var. DAEŞ ya da Husiler, Haşdi Şağbi böyle bir oluşum. DAEŞ bunun Selefiler’deki uzantısı FETÖ bunun Sünni dünyadaki uzantısı. Buna benzer yapılar sadece Türkiye’de değil, Mısır’da da var İran’da da, Suudi Arabistan’da da.

Bakın, bunlar sadece kendilerinden ibaret de değiller. Sadece dini yapıların içlerinde yoklar, sağ-sol, liberal her yere nüfuz eden bir yapı bu. Hep söylüyoruz, CIA, MOSSAD, MI6, Vatikan’ın tapınakçıları, masonlar, hepsi bu yapı ile ilişkili. Medya, mafya, sermaye, siyaset, bürokrasi, STK, spor kulüpleri, dini yapılar, mesleki örgütler, finans dünyası, bilişim, olmadıkları yer yok ki!

Asıl sözünü etmek istediğim konu şu: Bakın bunlar insanların tamah, ihtiras, zaaf, hayal ve korkularını kullanıyorlar. Oltalarında bunlar var. Saddam’ı gösterirler ABD’nin kucağına kaçarsınız. ABD’yi görürsünüz Saddam’a razı olursunuz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.498 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.098 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 849 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 2.952 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.551 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar