Bu işin sosyo psikolojik maliyeti

İstanbul seçimleriyle ilgili ortaya atılan hırsızlık ve hile iddiaları nasıl sonuç verecek göreceğiz. Peki kim var bu işin içinde? Bu soru Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'tan geldi.... Şüpheleri var Dilipak'ın, "AK Parti içindeki kripto FETÖ’cülerin, parti içindeki AKP’lilerin, bu tezgahta, karşı takımla işbirliği yapmadığından emin misiniz!" sorusunu bu yüzden soruyor.

Toplum çok gerildi. Aileler kendi içlerinde tartışmaya başladılar. Sen ben tartışması ülkeye zarar vermeye başladı.

Yolsuzluk olmuş mudur? Olmuştur.. Her zaman, her yerde, her seçimde olur böyle şeyler. Şeytanın karışmadığı bir iş olmaz. Gider, Kâbe imamını bile yanına çeker.

Tamam da, bu haltları hep ötekiler mi yer! Yo, her kesimden birileri bu işi yapabilirler. Kim hile yapıyorsa onun üzerine gidilsin. 

Biri çok, biri az yapmıştır da olabilir, ama bu az yolsuzluk yapanın daha namuslu olduğunu göstermez her zaman, oradaki namuslu, akıllı, zeki, ya da kurnaz birileri birilerinin bu haltı yemesine izin vermez, onun için de çok fazla hile yapılmamış olur.

Bazı sandıklarda daha fazla hile yapıldı ise, bakmak gerek, orada daha çok kimin oyları çalınmış. O oylar çalınır, kaydırılır, eksik kayda geçerken, şimdi şikayetçi olanlar neredeymiş, ne yapıyorlarmış, neden bu işin farkına varmamışlar.

Öyle anlaşılıyor ki, bu işin içinde bir tezgah var. Tezgahı kuranlar da sadece CHP’liler değildir, olamaz. Onlar da vardır, ama HDP ya da İyi Partililer sütten çıkmış ak kaşık mı? Bazı MHP’liler fırsat bulsalar yapmazlar mı idi! Peki ya AK Partililer! AK Parti içindeki kripto FETÖ’cülerin, parti içindeki AKP’lilerin, bu tezgahta, karşı takımla işbirliği yapmadığından emin misiniz!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne aceleci bir topluluk olduk! 20 Ağustos 2019 | 5.204 Okunma Kuşatma! 19 Ağustos 2019 | 11.127 Okunma J. Lopez’den J. Epstein’e! 18 Ağustos 2019 | 6.213 Okunma J. Lopez’den J. Epstein’e! 18 Ağustos 2019 | 221 Okunma Fırat’ın doğusunda durum 17 Ağustos 2019 | 7.295 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar