Afrin’den sonra şimdi

Afrin alındı. Teröristler kaçıp gittiler. Kimi kaçarken arkasına bile bakmadı. Mühimmatları da bırakıp kaçtılar. Kimi arkada bilgi belge bırakmamak için bilgisayarları, evrakları yaktı. Kimi...

Afrin alındı. Teröristler kaçıp gittiler. Kimi kaçarken arkasına bile bakmadı. Mühimmatları da bırakıp kaçtılar. Kimi arkada bilgi belge bırakmamak için bilgisayarları, evrakları yaktı. Kimi tuzak kurdu, arabaları, binaları ateşe verdi.

2 gündür aslında elebaşları ve yabancılar çekip gitmişler. Arkasından kademe kademe çekilmişler. Kimi Tel Rıfat’ta tutuluyor, kimi Münbiç’e doğru gitti, kimi rejimin kontrolündeki bölgeye geçtiler. 

Afrin’de güçlü bir savunma yapmaları bekleniyordu. Silah, muhimmat, savaşçı, her türlü destek sağlanmıştı. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı.

Afrin’de TSK’yı durdurup, Münbiç pazarlığı için zaman kazanacaklardı. Batı, Türkiye üzerinde baskı oluşturacak, ABD ise Ankara’yı oyalayacaktı. PKK da Avrupa’da gösteriler yapacak, Batı medyası bu konuyu manşetlere taşıyacak, bazı politikacılar ve STK sözcüleri ise Türkiye aleyhinde ve örgütten yana açıklamalar yapacaklardı.

Sonuç ortada.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli egemenlik mi dediniz! 25 Nisan 2019 | 5.877 Okunma McKinsey’den Huawei’ye 24 Nisan 2019 | 5.004 Okunma Bu gidiş nereye? 23 Nisan 2019 | 15.350 Okunma Peygamber devesi 22 Nisan 2019 | 5.337 Okunma Haydi Bismillah 21 Nisan 2019 | 11.984 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar