ABD seçimleri Türkiye’yi nasıl etkiler?

Trump dengesiz biri. Cumhuriyetçi! Sabitesi yok. Ne yapacağı belli değil. İlkesiz, çıkarcı, kabadayı. İkiyüzlü. Biden Demokrat! Cumhuriyetçiler aslında daha radikal olurlar. “Ulusal çıkar”larına bakarlar.

Trump dengesiz biri. Cumhuriyetçi! Sabitesi yok. Ne yapacağı belli değil. İlkesiz, çıkarcı, kabadayı. İkiyüzlü. Biden Demokrat! Cumhuriyetçiler aslında daha radikal olurlar. “Ulusal çıkar”larına bakarlar. “Güç onlarda” olunca her şeyi yapacaklarını düşünürler.

Demokratlar “Münafık” karakterlidirler genelde. “Maskeli vicdan” sahibidirler.  “Her şey Demokrasi” için, “Özgürlük” için! “Demokrasi” ve “özgürlük” onlar için “makyaj malzemesi”dir, kamuflajdır! Hatırlayın Afrika’ya, Irak’a, Afganistan’a da “Demokrasi” getirmişlerdi. “Özgürlük” dedikleri, “nefsin sarhoşluğuna giden yolda Şeytanın özgürlüğü”dür aslında.

Bana sorarsanız, Trump mı, Biden mi, diye, bu sorunun benim zihnimdeki tercümesi, “ölümlerden ölüm” beğen olur. Ya da bu seçim benim için “celladını seçme özgürlüğü” anlamına gelir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanların aklı ile dalga geçmeyi bırakın 27 Ekim 2020 | 3.959 Okunma Dinle Macron! 26 Ekim 2020 | 2.480 Okunma Lale Devri, Tanzimat, İTC derken.. 25 Ekim 2020 | 1.547 Okunma Peki şimdi ne yapalım! 24 Ekim 2020 | 1.100 Okunma Sağım-solum, önüm-arkam sobe 23 Ekim 2020 | 1.317 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar