ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ve 15 Temmuz!

Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman Dilipak Yeni Akit Gazetesi
16 Temmuz 2018 | 9.0 K

15 Temmuz’un 2. yılını da tamamladık.

Bir ihanetin bağrımızda açtığı yara dün gibi sıcak ve kanamaya devam ediyor. Suçlular bir yandan yargılanıyor, bir yandan da hâlâ görevden almalar, tutuklamalar devam ediyor.

Yüzlerce dava açıldı, on binlerce kişi görevden alındı, ya da sanık olarak yargılanıyor, yine binlerce kişi kaçtı ya da gittikleri / bulundukları ülkelerden geri dönmediler..

Yüz binlerce kişinin sempatizanı olduğu, 140 ülkede faaliyet gösteren bir örgütten söz ediyoruz. Yüz milyarlarca dolarlık bütçesi olan ABD, İngiltere, İsrail, Almanya, Vatikan istihbaratlarının işin içinde olduğu, NATO’nun işin içinde olduğu, Türkiye üzerinden 2 milyarlık İslam dünyasının din algısını değiştirmek isteyen, BOP üzerinden ilk etapta 22 ülkenin sınır, rejim, iktidar yapılarını dönüştürmek isteyen bir örgüt.

F. Gülen denilen adam 1962’den beri aktif. CHP ile ilişkisi, ortaya çıkışı kadar eski. Kasım Gülek ve sonra Ecevit’le beraberler. MİT’le beraber, askerlerle beraber, Diyanetle beraber. Askeri İstihbarat, MİT ve CIA bağlantısını sağlayan kişi Fuat Doğu, Diyanetle bağlantısını sağlayan kişi Yaşar Tunagür.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER