ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Aday olmanın “çağdaş” kriterleri

  “Milletin vekili” değil, “asri aile”den geliyorsan ve “sahibinin sesi” bir vekil olacaksan uyman gereken kurallar belli .

Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman Dilipak Yeni Akit Gazetesi
27 Mayıs 2018 | 1.3 K

  “Milletin vekili” değil, “asri aile”den geliyorsan ve “sahibinin sesi” bir vekil olacaksan uyman gereken kurallar belli.

İyi bir berber ve iyi bir kostüm. İlk şart bu. “Ye kürküm ye!” yaklaşımı.

Tabii, sizi kıyafetinize göre karşılayacak, aklınıza göre uğurlayacaklar. O zaman “nabza göre şerbet veren bir danışman”a ihtiyacınız olacak. Onların kod adı “zurnik”. “Şeytan tüyü” olacak, her kılığa girecek. Zeka tipi “entrika”. 1001 surat birini bulmanız gerek, her kılığa girecek.

Fırıldak biri olmak lazım. Fırıldak Kubi iyi gidiyordu ama yüzüne gözüne bulaştırdı. Suyunu çıkarttı. Tamam, sabah namazında Nakşi dergahında zikre katıldın, akşam cemevinde cem yaptın. Tamam da. Gece iftara kalkar, akşamdan sonra meyhanede kafa çekersen ve bunu millet bilirse, “Tosya’ya pirince giderken evdeki bulgur’dan da olursun”

Sonra birtakım STK’lar ve basın kuruluşları ile yakın ve sıcak bir temas kurmanız gerek. Herkese mavi boncuk dağıtacaksın, cömert olacaksın. Ne demişler: Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER