ÇOK OKUNAN YAZARLAR

“Gelecekleri varsa, görecekleri de var”

Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman Dilipak Yeni Akit Gazetesi
19 Şubat 2018 | 3.2 K

Afrin bir turnusol kâğıdına dönüştü.. İç politika da, dış politika da Afrin’e, Münbiç’e endeksli artık. Türkiye’nin ABD, AB, NATO ile ilişkileri de, iç politika konuları da Afrin ve Münbiç’e bağlı, bunlarla ilişkili. Bu konu artık sadece bir güvenlik konusu değil, siyaset ve ekonomi konusudur..

Ankara kararlı. Bu saatten sonra geri dönüş yok. Afrin, sonra Münbiç ve ardından Fırat’ın doğusu.

Ankara, Münbiç ya da Fırat’ın doğusunda kendi güvenliği ve bölgenin selametine yönelik bir tehdit algılarsa anında müdahale edecek.

Terör örgütleri PKK, KCK, PYD ve DEAŞ’a karşı düzenlenen “Zeytin Dalı Operasyonu” devam ederken ABD askerlerinin güneydeki Akçakale sınırında görüntülendiği ve terör örgütü uzantılarıyla birlikte hareket ettiklerine dair haberler geldi. Yani PYD’nin ileri harekatının bir ABD planı olduğu anlaşılıyor.. Ve bu planın asıl hedefi ne DEAŞ ve ne de Afrin.. Bir sonraki adım Amanos’ların güneyini de kuşatarak Akdeniz’e ulaşmak.

Terör örgütü Suriye’nin Haseke ve Ayn-el Arab gibi bölgelerinden “Sivil dayanışma buluşması” adı altında 500 kadar teröristi Afrin’e gönderdi ve Suriye’nin değişik bölgelerinden toplanan teröristler ayrıca değişik yollardan Afrin’e gönderilmeye çalışılıyor..

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER