17/25’in Amerikancası

Amerika’da görülen Zarrap davasına Halk Bankası Genel Müdüründen sonra Zafer Çağlayan’ın da dahil edilmesi sıradan bir olay değil. Öyle anlaşılıyor ki, bunun arkası...

Amerika’da görülen Zarrap davasına Halk Bankası Genel Müdüründen sonra Zafer Çağlayan’ın da dahil edilmesi sıradan bir olay değil. Öyle anlaşılıyor ki, bunun arkası gelecek. 

FETÖ’nün yarıda bıraktığı işi ABD’deki asıl patron doğrudan ele almış gözüküyor.

Bana kalırsa Erdoğan’ın korumaları hakkında açılan dava da bu kirli oyunun bir parçası. Bu kirli oyunun arkasında ise FETÖ’yü destekleyen lobi var. Biliyorsunuz, Erdoğan’ın korumaları ile ilgili olarak ABD yönetiminin diplomatik nota vermesi yönünde de malum yapı bir girişim başlattı.

Bu arada, Erdoğan’ın korumaları aleyhine açılan davaya, o gün Amerika’da olmayan isimler de dahil edilmiş. Bu süreç ABD’de hukukun dibe vurmuşluğunun açık ve basit bir göstergesi.. Hem darbeci bir terör örgütüne karşı çıkıyorlar ve hem de onların tezgâhladıkları bir operasyonu sahipleniyorlar. Aslında bu durum suç ortaklığının ikrarı mahiyetinde bir olaydır.

Erdoğan’la ilgili hazırlanan iki dosyadan söz ediliyordu. Biri terör, diğeri yolsuzluk. Terörün işaret fişeğini Michael Rubin ateşledi, yolsuzluk operasyonun fişeğini savcı Bharara ateşledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.495 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.097 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 846 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 2.952 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.548 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar