İmtihan

 Ebu Hureyre (r.a) anlatıyor: “Resûlullah (s.a) şöyle buyurdular:“İsrailoğullarından, biri ala tenli, biri kel, biri de âmâ üç kişi vardı. Allah bunları imtihan etmek istedi ve onlara insan suretinde bir...

 

Ebu Hureyre (r.a) anlatıyor: “Resûlullah (s.a) şöyle buyurdular:

“İsrailoğullarından, biri ala tenli, biri kel, biri de âmâ üç kişi vardı. Allah bunları imtihan etmek istedi ve onlara insan suretinde bir melek gönderdi. Melek önce ala tenliye (alaca hastasına) geldi:

“En çok neyi seversin?” dedi. Adam:

“Güzel bir renk, güzel bir ten, insanları benden tiksindiren halin gitmesini!” dedi. Melek onu mesh etti. Derken çirkinliği gitti, güzel bir renk, güzel bir ten sahibi oldu. Melek ona tekrar sordu:

“Hangi mala kavuşmayı seversin?” “Deveye!” dedi, adam. Anında ona on aylık hamile bir deve verildi. Melek: “Allah bunları sana mübarek kılsın!” deyip kayboldu ve kel’in yanına geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kur’ân’ı Oku-Okut, Anla-Anlat, Yaşa-Yaşat 31 Ocak 2023 | 126 Okunma Bereket Mevsimi 24 Ocak 2023 | 61 Okunma Çift Kanatlı Eğitim 17 Ocak 2023 | 80 Okunma “Hilâlin Gölgesinde” Buluşuyoruz 10 Ocak 2023 | 238 Okunma Müslüman öncülerin karakteristik özellikleri 03 Ocak 2023 | 32 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar