Allah'ın Yardımı Ne Zaman?

Siyonist katiller Gazze’de soykırıma bir gün bile ara vermeden, bayram-seyran dinlemeden devam ediyorlar. İçimiz kan ağlıyor… İster istemez aklımıza tarihin derinliklerindeki bir soru düşüveriyor: Soruyu içinde...

Siyonist katiller Gazze’de soykırıma bir gün bile ara vermeden, bayram-seyran dinlemeden devam ediyorlar. İçimiz kan ağlıyor… İster istemez aklımıza tarihin derinliklerindeki bir soru düşüveriyor: Soruyu içinde barındıran Bakara suresinin 214. ayetini bir kez daha birlikte okuyalım:

“Yoksa sizden öncekilerin çektikleriyle karşılaşmadan cennete girebileceğinizi mi sandınız? Onlar öylesine yoksulluk ve sıkıntı çekmişler, öyle sarsılmışlardı ki peygamber ve yanındakiler, “Allah’ın yardımı ne zaman?” demeye başladılar. Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır.” 

Allah Teâlâ dikkatlerimizi asırlar önce yaşamış olan mümin cemaatlerin tecrübelerine ve seçilmiş kullarının eğitilmesine ilişkin ilâhî kanununa (sünnetullaha) yöneltiyor. O seçilmiş kullar ki, yüce Allah, sancağını onların ellerine veriyor, yeryüzünde halifesi olma emanetini, sistemini ve şeriatını omuzlarına yüklüyor. Seyyid Kutub’a göre, burada hitap, bu büyük görevi üstlenen herkese yöneliktir.

‘Bu ayetin anlatmış...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ashab-ı Gazze 16 Temmuz 2024 | 1.291 Okunma Ateş Çukurunun Kıyısı 09 Temmuz 2024 | 1.257 Okunma Öğüt Vermeye Devam! 02 Temmuz 2024 | 125 Okunma Haydin gençler camiye! 25 Haziran 2024 | 143 Okunma Allah'ın Yardımı Ne Zaman? 18 Haziran 2024 | 203 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar