ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cami/Namaz Merkezli Medeniyetin Yeniden İnşası

YECVA (Yunus Emre Camii Vakfı), IX .

Abdullah Yıldız
Abdullah Yıldız Yeni Akit Gazetesi
23 Ekim 2018 | 3.6 K

YECVA (Yunus Emre Camii Vakfı), IX. Uluslararası Din Görevlileri Sempozyumunu düzenliyor.

3-4 Kasım 2018 tarihinde Sancaktepe Necmeddin Erbakan Külliyesi ve Müftülük Salonu’nda gerçekleşecek olan “Şehir ve Medeniyetin İnşasında Cami Ve Din Görevlilerinin Rolü” konulu sempozyuma yurt içi ve yurt dışından çok sayıda akademisyen, yazar ve din görevlisi katılacak.

3 Kasım Cumartesi, 09.30’da YECVA Başkanı Mehmet Keskin’in konuşmasıyla başlayacak olan Külliye’deki Açılış programı’nda Önder Başkanı Halit Bekiroğlu, İst. Din Görevlileri Derneği Başkanı Metin Kaçar, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Yalova Üniv. Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, İst. Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da konuşacaklar. 

Suat Cebeci’nin yöneteceği “Cami, Şehir Ve Medeniyet”başlıklı Açılış Paneli’nde Prof. Dr. Alican Dağdeviren, Diyanet İşl. Bşk. Yrd. Burhan İşleyen ve Prof. Dr. Saadettin Ökten tebliğlerini sunacaklar.  

Cumartesi saat 14. 00-15.15 arası yapılacak 1.Oturum’un konusu ise “Cami Ve Cemaat” olacak. Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Hüseyin Elmalı’nın yapacağı 1.Oturum’da Prof. Dr. Ali Çelik, Prof. Dr. Ejder Okumuş, Dr. Hasan Gümüşoğlu ve Doç. Dr. Fatih Genç konuyla ilgili tebliğlerini sunacaklar.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER