ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Mehmet Görmez’in Gördükleri

Günlük beş-altı program yoğunluğu arasında son tartışmalara dair şu sosyal medya mesajını yayınlamıştım: MEDYA ŞEYTANLARI ZİL TAKIP OYNUYORLAR! -Hocaların sözlerini kes-yapıştır, servis et, söylemediklerini söylet; -Siyasetçiyi gaza getir, maksat dışı sözleri ile algı operasyonu yap; -Her şeytanî kampanya sonunda “7 Başlı Dev”, bir kurban alsın; -Ve yıpranan hep İSLÂM olsun .

Abdullah Yıldız
Abdullah Yıldız Yeni Akit Gazetesi
13 Mart 2018 | 1.0 K

Günlük beş-altı program yoğunluğu arasında son tartışmalara dair şu sosyal medya mesajını yayınlamıştım: MEDYA ŞEYTANLARI ZİL TAKIP OYNUYORLAR! -Hocaların sözlerini kes-yapıştır, servis et, söylemediklerini söylet; -Siyasetçiyi gaza getir, maksat dışı sözleri ile algı operasyonu yap; -Her şeytanî kampanya sonunda “7 Başlı Dev”, bir kurban alsın; -Ve yıpranan hep İSLÂM olsun. YAZIK!

Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Görmez ise Yörünge dergisindeki röportajında meselenin bir başka boyutuna ışık tutuyor. Altını çizdiğim bazı tespitleri, sizlerle paylaşmak istedim: 

“…Din konusunda bilgi ne kadar kıt ve yetersiz olursa dil o kadar sert ve kaba olur. Hikmeti kaybeden hâkim sadece ahkâm keser... Hakikat tekelciliği yapan ruhani diktatörler zuhur etti… 

…Haçlılar Kudüs’ü işgal edip, Şam’a yaklaştıklarında; Bağdat Moğollar tarafından işgal edilirken Allah’ın esma ve sıfatları üzerinden birbirlerini tekfir eden âlimlerimizin konumuna düşmemeliyiz.

...FETÖ ve 15 Temmuz ihanet teşebbüsü, bu coğrafyada din kullanılarak üretilen şiddet ve terör, her türlü din istismarına karşı müteyakkız olmamızı zorunlu kılıyor… İstismarın en kötüsü, en çirkini, en aşağılık olanı din istismarıdır. Ülkemizin bir din istismarı pazarına dönüşmesine asla izin verilmemelidir. …Sahte bal satanlarla ilgilendiğimiz kadar sahte din tüccarları ile ilgilenmiyoruz. Sonra da başımıza büyük musibetler geliyor. ...Herkes bilmelidir ki din, taraftar toplama aracı değildir.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER