Küresel silah şirketleri büyüyor..

Önceki yazımızda ABD Başkanı Trump’ın “Kasım Süleymani” için sürpriz şekilde suikast emri vermesinin arkasındaki giz perdesine dair Amerikan medyasında yer alan iddialara şöylece bir değinmiştik.

İngiliz polisiye romanlarının efsanevi isimlerinden Agatha Christie’nin çok bilinen “cinayetten kim, kimler yarar sağladı” kuralı elbette bu suikast için de geçerli. Süleymani örneğinde suikastten politik yarar sağlayanlar belli, İsrail, Suudiler ve diğerleri.

ABD’de bu suikastten politik yarar sağlayanlar ise “Neoconlar” ile bölgedeki kaostan “Kıyamet savaşı” çıkarmak isteyen “Evanjelist Hıristiyan-Siyonistler”. Ancak bölgede savaş çıkarma yahut gerilimi artırma ihtimali yüksek suikastlerin bir de ekonomik boyutu var. Ülkeler arası gerilimlerin silahlanma için güçlü motivasyon sağladıkları ise bir vakıa.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump ‘Derin Devlet’e savaş açmış! 25 Şubat 2020 | 112 Okunma Irkçı terör şebekelerini kimler pışpışlıyor? 23 Şubat 2020 | 28 Okunma ‘Batı dünyası’nda ‘Batı’sızlık’ sendromu! 18 Şubat 2020 | 49 Okunma Trump’ın “Afganizasyon” politikası… 16 Şubat 2020 | 34 Okunma Trump’ın “Afganizasyon” politikası… 16 Şubat 2020 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar