Biden nasıl bir kabine kuracak?

Biden kuracağı Kabine’nin bütün renkleriyle Amerika’yı temsil edeceğini söylemişti. “Beyaz Saray”da bazı koltuklar için seçim yapan Biden, Kabine için hiçbir ismi şimdiye kadar açıkça telaffuz etmedi.

Üzerinden 20 gün geçmesine rağmen ABD’de seçim tartışmaları hâlâ bitmedi. Trump, rakibi Joe Biden’ın seçimleri kazandığını kabul etmeye yanaşmıyor. “Amerikan Kongresi”ndeki birçok Cumhuriyetçi ise Trump’ın seçim sonuçlarını tanımasını ve Biden için geçiş sürecini kolaylaştırmasını istiyor. Biden geçiş süreci için ayrılan fonları kullanmak istiyor. Bazı Cumhuriyetçi Senatörler de Biden’ın söz konusu taleplerini destekleyen açıklamalar yaptılar.

Biden’ın geçiş süreci için “Genel Hizmetler İdaresi”nin (GSA) seçim sonuçlarını onaylaması gerekiyor. 150 civarında Ulusal Güvenlik ve Savunma Bakanlığı eski görevlileri GSA Başkanı Emil Murphy’ye bir mektup göndererek seçim sonuçlarını onaylamasını istemiştiler. “ABD Ticaret Odası”, “Ulusal Üreticiler Birliği” ile “Ulusal İmalatçılar Birliği” de Trump’tan Biden’ın geçiş sürecini engellememesi gerektiği yönünde açıklamalar yaptılar. Ne var ki GSA Başkanı Murphy, Trump’ın izinden gidiyor. Bu yüzden Demokratlar Murphy’ye çok tepkililer.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden’ı bekleyen zorluklar... 19 Ocak 2021 | 422 Okunma Trump sendromu.. 17 Ocak 2021 | 591 Okunma Amerika üçe ayrılmış! 12 Ocak 2021 | 242 Okunma ‘Amerikan İmparatorluğu’nun çöküş sancıları… 10 Ocak 2021 | 453 Okunma Trump’ın sadakat testi.. 05 Ocak 2021 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar