Amerikan Kongresi’nde tasarılar savaşıyor!

ABD ve İsrail arasındaki ilişkinin özeti: İsrail ABD’den para, silah ve diplomatik yardım almaya devam edecek. İsrail ne yaparsa yapsın, ABD İsrail’in arkasında duracak. Amerikalılara zerre faydası olmaya bu ikili özel...

ABD ve İsrail arasındaki ilişkinin özeti: İsrail ABD’den para, silah ve diplomatik yardım almaya devam edecek. İsrail ne yaparsa yapsın, ABD İsrail’in arkasında duracak. Amerikalılara zerre faydası olmaya bu ikili özel ilişkide altta kalan hep ABD, üstte kalan ise hep İsrail oluyor.

Biden Yönetimi Gazze’de alenen soykırım yapan İsrail’e koşulsuz destek vermesinin zararını görüyor. Koşulsuz destek, 2024 seçimlerine hazırlanan Biden’ı “Michigan” gibi son derece kritik eyaletlerdeki Arap seçmenlerden uzaklaştırdı. Çoğunlukla Demokratlar’a oy veren bu seçmenlerin Kasım’daki seçimlerde oy kullanmamaları bile Biden için kötü haber. Biden, Batı Şeria’daki yüzbinlerce yasa dışı yerleşimciden sadece 4 kişi için yaptırım kararı alarak vaziyeti kurtarmak istiyor. Ne ki göstermelik olduğu anlaşılan bu karar Arap seçmenleri ikna etmiyor.

Biden zor durumdayken İsrail, Biden’ın elini rahatlatacak hiçbir adım atmıyor. Biden’dan gelen önerileri İsrail kaale almıyor. İsrail ABD’den yılda “3.8 Milyar Dolar” alıyor. Buna rağmen Biden Yönetimi vergi mükelleflerinin 14 Milyar Dolarını daha vermek için çırpınıyor.

ABD Kongresi’nde Sınır güvenliği, Ukrayna, İsrail ve Tayvan ile...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ayı kucaklaması” sonuç verecek mi? 16 Nisan 2024 | 322 Okunma Yalancı gözler! 14 Nisan 2024 | 56 Okunma Biden cephesinde yeni bir şey yok… 09 Nisan 2024 | 42 Okunma Hep birlikte bir canavar yaptılar! 07 Nisan 2024 | 165 Okunma Bodrumdaki bomba! 02 Nisan 2024 | 281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar