ABD’nin suikast savunması çöktü!

ABD Başkanı Trump, Bağdat’ta düzenlenen operasyonda öldürülen İranlı general Kasım Süleymani’nin Bağdat dahil bölgedeki dört ABD Büyükelçiliğine saldırılar planladığını iddia ediyor.

Trump yönetimi de Süleymani’nin ABD için ‘yakın tehdit’ oluşturduğu yönünde bir savunma yapıyordu. Suikastın üzerinden daha iki hafta bile geçmeden bu savunma çöktü.

Geçtiğimiz Çarşamba günü ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Dış İşleri Bakanı Mike Pompeo, Genelkurmay Başkanı Mark Milley ve CIA Başkanı Gina Haspel’in “ABD Kongresi”nde düzenledikleri bilgilendirme toplantısı fiyaskoyla sonuçlanmıştı. Cumhuriyetçi Senatör Mike Lee bile bu brifingin 9 yıllık Senato hayatında gördüğü en berbat brifing olduğunu söylemişti.

Tekrar özetlemek gerekir ise, Trump yönetimi ‘yakın tehdit’ konusunda elle tutulur tek bir delil bile gösteremedi. Önceki yazımda brifinge katılan “Demokratlar”ın Milley ve Esper’in “suikast savunması” konusunda duydukları rahatsızlığın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump’ın bir oyun plânı var mı? 19 Ocak 2020 | 55 Okunma ABD’nin suikast savunması çöktü! 14 Ocak 2020 | 2.456 Okunma İran gerilimi Amerika’yı kutuplaştırdı.. 12 Ocak 2020 | 174 Okunma ABD Irak’tan çekilecek mi? 07 Ocak 2020 | 121 Okunma Trump ne kadarını biliyordu? 05 Ocak 2020 | 157 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar