Siyasi güç ve önemi

Çok önemli ve hassas olan bu mesajımıza bir hadis-i şerif ile başlıyorum:  “Allah, sizin için üç şeyinizden hoşnut olur: 1. Hiçbir şeyi ortak koşmadan O’na ibadet etmeniz.2....

Çok önemli ve hassas olan bu mesajımıza bir hadis-i şerif ile başlıyorum: 

“Allah, sizin için üç şeyinizden hoşnut olur: 1. Hiçbir şeyi ortak koşmadan O’na ibadet etmeniz.2. Dağılmaksızın toptan Allah’ın ipine sarılmanız. 3. Allah’ın, işinizi havale ettikleriyle öğütleşmeniz.” (Müslim, Akdiye, 10)

Siz değerli okuyucularımıza İbn Teymiye’nin es- Siyasetü’ş-Şer’iyye isimli eserini tavsiye ederek mesajıma başlıyorum. İnşaallah hayırlara vesile olur.

Kureyş Suresinin son ayetinde mealen: “Kendilerini açlıktan kurtararak doyuran, korkudan kurtararak emniyete kavuşturan Allah’a kulluk ve ibadet etsinler” buyruluyor.

Mü’min Suresinin 26. ayetinde mealen: “Firavun: Bırakın beni, Musa’yı öldüreyim. Rabbine dua etsin de kendisini kurtarsın. Ben, onun, sizin inançlarınızı, rejiminizi değiştireceğinden, ülkede, yeryüzünde karışıklık çıkarılmasından, fesat çıkaracağından korkuyorum, dedi.” Firavun’un bu çıkışına, tarihi seyirde Firavun mantığı denilmiştir.

Eflatun’un: Ahiretsiz devlet anlayışı....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Kâbe’nin Rabbine Andolsun ki Kazandım” 13 Şubat 2018 | 402 Okunma 1438 Ramazan’ın Anısına 23 Haziran 2017 | 99 Okunma KUR’ AN VE MÜSLÜMAN 16 Haziran 2017 | 288 Okunma İktisadi güç ve önemi 06 Haziran 2017 | 240 Okunma Siyasi güç ve önemi 03 Haziran 2017 | 136 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar