Türk askerine saldıran Esed ne yapmak istiyor?

Rejim güçlerinin saldırılarını değerlendiren Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, Türkiye’nin çok uyanık olması gerektiğini belirterek “Rejim güçlerinin bu saldırılarının Rusya’nın bilgisi olmadan olması mümkün değil.

Türkiye ile ABD arasında iletişimin arttığı dönemlerde bu saldırılar ivme kazanıyor. Bölgede TSK’nın hareketi kısıtlanmak ve Türkiye baskılanmak isteniyor” dedi.

Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, son dönem yaşanan saldırıların ne anlama geldiğini değerlendirdi. İşte Ağar’ın dikkat çeken tespitleri...

Bu beşinci saldırı oldu

“Yaşanan son saldırı, TSK’ya ait gözlem noklarına yönelik düzenlenen beşinci saldırıdır. Bunun üçü basına yansımıştı. Saldırıların İdlib bölgesinde TSK’ya ait unsurların hareket kabiliyetini etkilemeyi, yani sınırlamayı amaçladığını söylememiz gerekir. Gözlem noktaları her iki ateşin ortasında kalan riskli alanlardır. Bölgede de 9-10 ve biraz da 11 No’lu gözlem noktaları, hem muhalif hem de rejim güçlerinin iki ateşi arasındadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SURİYE'NİN BÖLÜNMESİ GİBİ BİR SONUÇ 03 Ekim 2019 | 553 Okunma ZOMBİLEŞEN TERÖR 24 Eylül 2019 | 166 Okunma PETROLÜN KAZDIĞI YENİ KUYU 16 Eylül 2019 | 311 Okunma Fırat'ın doğusunda müşterek kara devriyesi 10 Eylül 2019 | 304 Okunma ABD YPG'Yİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR 28 Ağustos 2019 | 2.693 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar