Türk askerine saldıran Esed ne yapmak istiyor?

Rejim güçlerinin saldırılarını değerlendiren Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, Türkiye’nin çok uyanık olması gerektiğini belirterek “Rejim güçlerinin bu saldırılarının Rusya’nın bilgisi olmadan olması mümkün değil.

Türkiye ile ABD arasında iletişimin arttığı dönemlerde bu saldırılar ivme kazanıyor. Bölgede TSK’nın hareketi kısıtlanmak ve Türkiye baskılanmak isteniyor” dedi.

Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, son dönem yaşanan saldırıların ne anlama geldiğini değerlendirdi. İşte Ağar’ın dikkat çeken tespitleri...

Bu beşinci saldırı oldu

“Yaşanan son saldırı, TSK’ya ait gözlem noklarına yönelik düzenlenen beşinci saldırıdır. Bunun üçü basına yansımıştı. Saldırıların İdlib bölgesinde TSK’ya ait unsurların hareket kabiliyetini etkilemeyi, yani sınırlamayı amaçladığını söylememiz gerekir. Gözlem noktaları her iki ateşin ortasında kalan riskli alanlardır. Bölgede de 9-10 ve biraz da 11 No’lu gözlem noktaları, hem muhalif hem de rejim güçlerinin iki ateşi arasındadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat'ın doğusunda müşterek kara devriyesi 10 Eylül 2019 | 286 Okunma ABD YPG'Yİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR 28 Ağustos 2019 | 2.676 Okunma ABDULLAH AĞAR: TÜRKİYE PENÇE-3 İLE TERÖR AĞINI YIRTIYOR 25 Ağustos 2019 | 616 Okunma ABD'den YPG/PKK planı 16 Ağustos 2019 | 1.153 Okunma Saha çatışması engellendi 08 Ağustos 2019 | 887 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar