Son derece önemli bir operasyon

Devletin farklı kurumları Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Başkanlığı (MİT) arasındaki kontrol ve koordinasyonun nasıl bir etkiye dönüştüğünü ispatlayan bir denklem olması nedeniyle de son derece önemlidir.

Bir yanıyla, örgütün moral ve motivasyonunun, hiyerarşisinin, hafızasının ve ilişkiler ağının parçalanmasının yanı sıra örgütü himaye eden güç odaklarına da verilen ince bir mesaj olması nedeniyle de özel bir anlam taşımaktadır.

Bir diğer yanıyla da, milli teknolojinin bu şekilde yüksek değerli hedef-son derece hassas bir operasyonda kullanılması, Türk savunma sanayiinin geldiği noktayı ispatlaması açısından oldukça önemli bir değer taşımaktadır.

Hatıralarınızı zorlarsanız, ABD'nin yıllarca köpürterek anlattığı Usame bin Ladin'e düzenlenen operasyonun da benzer bir nitelikte olduğunu görürsünüz.

ABD, hala yapmış olduğu film ve dizilerde buna göndermelerde bulunmaktadır. Bu operasyon, o operasyonlarla eş değerdir, ama ilk ve tek değildir.

İlki, yani eş-benzer operasyon 15.8.2018’de Sincar’da yapılmıştı, TSK ve MİT aynı şekilde müşterek bir operasyonu icra etmişti. Bu anlamda operasyon başarının tesadüf olmadığına dair de çok büyük bir ispat barındırıyor içerisinde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SURİYE'NİN BÖLÜNMESİ GİBİ BİR SONUÇ 03 Ekim 2019 | 579 Okunma ZOMBİLEŞEN TERÖR 24 Eylül 2019 | 183 Okunma PETROLÜN KAZDIĞI YENİ KUYU 16 Eylül 2019 | 330 Okunma Fırat'ın doğusunda müşterek kara devriyesi 10 Eylül 2019 | 311 Okunma ABD YPG'Yİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR 28 Ağustos 2019 | 2.701 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar