Selçuk Erdoğan ''Kod Kürşat'' özel kuvvetler...Astsubay...

21 Aralık’ta BAB AKİL DAĞINDA ağır yaralanmıştı. O günden beri bitkisel hayattaydı. Bugün şehit düştü. 21 Aralık Akil dağı çatışmasında yaralanmadan önce yine...

21 Aralık’ta BAB AKİL DAĞINDA ağır yaralanmıştı.

O günden beri bitkisel hayattaydı.

Bugün şehit düştü.

21 Aralık Akil dağı çatışmasında yaralanmadan önce yine BAB’taydı.

Ve orada daha önce yaralanmıştı. O gazilikten sonra Komutan; “İstikamet Ankara” demişti ya, O GAZİ, evine gitmek yerine tekrar BAB’a gitti.

Ve bir kez daha yaralandı.

Ve o yarayla artık “ŞEHİT” oldu.

İşte o yiğit Mehmetçik’in kısa hikayesi.

Sonra birden silah sesleri kesiliveriyor. Dakikalara sığan upuzun zamanlarda bekleyip duruyoruz. Sonra ateş ve manevra, ateş ve hareket. Delicesine bir uğraşla, artık inisiyatifi elimize almış arayıp duruyoruz. Zaten bu uğraşta, bir zaman sonra komandolarının vurduklarını da, komandolarımızla birlikte buluyoruz.

Ama hala bitmeyen bir işimiz, komandoların ateş altına aldığı, hala bakılmayan diğer araç var. Çatışma alanında orada, oracıkta öylece duruyor. Etrafında da leşler... Kürşat’la ben namlu üstünden baka baka, ayrışmış bir şekilde o araca yaklaşıyoruz. Garip bir şekilde, eğreti zırhlandırılmış bir araç bu.

Sine sine sessiz sessiz yaklaşıp dururken! Birden!

“Hareket!!!?”

“Hareket var Kürşat!”

Kürşat ise çoktan görmüş, çoktan tetiğe asılmış bile.

O aracın içini, oracıkta ateşe boğuyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat'ın doğusunda müşterek kara devriyesi 10 Eylül 2019 | 286 Okunma ABD YPG'Yİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR 28 Ağustos 2019 | 2.676 Okunma ABDULLAH AĞAR: TÜRKİYE PENÇE-3 İLE TERÖR AĞINI YIRTIYOR 25 Ağustos 2019 | 616 Okunma ABD'den YPG/PKK planı 16 Ağustos 2019 | 1.153 Okunma Saha çatışması engellendi 08 Ağustos 2019 | 887 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar