Saha çatışması engellendi

Güvenli Bölge’de ABD’nin Türk görüşüne yaklaştığı ifade ediliyor.  1-Ne kadar yaklaştı? 

2-Ne kadarını SONUÇ ALACAK ŞEKİLDE ve SÜREÇTE uygulayacak? 
3-Süreç YPG/PKK’nın önce ötelenmesi sonra dağıtılması olarak mı tecelli edecek, yoksa kalıcılığının perçinlenmesini mi sağlayacak?

Güvenli Bölge müzakereleri sonucunda ABD ile Türkiye'nin; "Müşterek Harekat Merkezi" kurmasının öncelikli amacının; "Türk-ABD askerleri arasında olası bir SAHA ÇATIŞMASININ engellenmesi" olduğunu düşünüyorum. 
Ya da bir provokasyon ve/veya maniple!

Uluslararası kamuoyu, uzun zamandan beri, Türkiye'nin ABD'ye rağmen Fırat'ın doğusuna harekat düzenlemesi halinde sürecin ABD ile Türkiye arasında nasıl bir çatışmaya dönüşebileceği, krizin nasıl derinleşmesi ve sürecin nerelere gideceğini hesaplamaya çalışıyordu.

Şimdilik bu risk ortadan kaldırılmış, ötelenmiş oldu. Bir başka açıdan ABD, Türkiye’yi elinde tutmuş, kaçırmamış oldu. Rusya’nın süreci çok iyi takip ettiğinin ve kolladığının farkında.YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SURİYE'NİN BÖLÜNMESİ GİBİ BİR SONUÇ 03 Ekim 2019 | 504 Okunma ZOMBİLEŞEN TERÖR 24 Eylül 2019 | 147 Okunma PETROLÜN KAZDIĞI YENİ KUYU 16 Eylül 2019 | 293 Okunma Fırat'ın doğusunda müşterek kara devriyesi 10 Eylül 2019 | 296 Okunma ABD YPG'Yİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR 28 Ağustos 2019 | 2.686 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar