Saha çatışması engellendi

Güvenli Bölge’de ABD’nin Türk görüşüne yaklaştığı ifade ediliyor.  1-Ne kadar yaklaştı? 

2-Ne kadarını SONUÇ ALACAK ŞEKİLDE ve SÜREÇTE uygulayacak? 
3-Süreç YPG/PKK’nın önce ötelenmesi sonra dağıtılması olarak mı tecelli edecek, yoksa kalıcılığının perçinlenmesini mi sağlayacak?

Güvenli Bölge müzakereleri sonucunda ABD ile Türkiye'nin; "Müşterek Harekat Merkezi" kurmasının öncelikli amacının; "Türk-ABD askerleri arasında olası bir SAHA ÇATIŞMASININ engellenmesi" olduğunu düşünüyorum. 
Ya da bir provokasyon ve/veya maniple!

Uluslararası kamuoyu, uzun zamandan beri, Türkiye'nin ABD'ye rağmen Fırat'ın doğusuna harekat düzenlemesi halinde sürecin ABD ile Türkiye arasında nasıl bir çatışmaya dönüşebileceği, krizin nasıl derinleşmesi ve sürecin nerelere gideceğini hesaplamaya çalışıyordu.

Şimdilik bu risk ortadan kaldırılmış, ötelenmiş oldu. Bir başka açıdan ABD, Türkiye’yi elinde tutmuş, kaçırmamış oldu. Rusya’nın süreci çok iyi takip ettiğinin ve kolladığının farkında.YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'den YPG/PKK planı 16 Ağustos 2019 | 1.138 Okunma Saha çatışması engellendi 08 Ağustos 2019 | 883 Okunma "Operasyon yapılmazsa Türkiye parçalanır" 06 Ağustos 2019 | 1.406 Okunma Güvenli bölge oyunları 26 Temmuz 2019 | 386 Okunma Alçaklar! 13 Temmuz 2019 | 486 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar