"Operasyon yapılmazsa Türkiye parçalanır"

Abdullah Ağar, “Fırat’ın doğusundaki PKK meselesi ülkeleri bölme planıdır. Türkiye’nin Fırat’ın Doğusuna yapacağı operasyon bu oyunu bozacaktır.” dedi.

Türkiye’nin en önemli operasyonunu değerlendiren Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, “Bu operasyonda karşı karşıya kalınan teröristlerin direncine, onları koruyan küresel güçlerin reflekslerine bağlı olarak Milli Mücadeleden sonra Türkiye’nin girişeceği en uzun soluklu ve sert savaş olabilir.” ifadelerini kullandı. Ağar değerlendirmesine şu sözlerle devam etti: “Burada terörist örgüt başta ABD olmak üzere himayesini devam ettirirse orada çok farklı fotoğraflarla karşı karşıya kalınabilir. Türkiye’nin burada harekâtı icra edeceği birçok hat stratejisi var. Bunlar yarma, kuşatma veya mızrak olarak değerlendirebiliriz. Meskûn mahalde çemberden merkeze ya da merkezden bir yarma olabilir. Veya süpürme olabilir. Kırsal alanlarda hattı parçalayıcı olabilir. Hem yarma hem kuşatma taktikleri kullanılabilir. Bu sadece sizin stratejinizi belirlemez.

“BU OPERASYON OLMAZSA OLMAZDIR”

Karşımızda 80 bin terörist var ve onları himaye edenler var. Bu harekât yapılamazsa Türkiye parçalanır. Bu harekât Türkiye için olmazsa olmazdır. Mecburiyettir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'den YPG/PKK planı 16 Ağustos 2019 | 1.138 Okunma Saha çatışması engellendi 08 Ağustos 2019 | 880 Okunma "Operasyon yapılmazsa Türkiye parçalanır" 06 Ağustos 2019 | 1.406 Okunma Güvenli bölge oyunları 26 Temmuz 2019 | 385 Okunma Alçaklar! 13 Temmuz 2019 | 475 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar