"Operasyon yapılmazsa Türkiye parçalanır"

Abdullah Ağar, “Fırat’ın doğusundaki PKK meselesi ülkeleri bölme planıdır. Türkiye’nin Fırat’ın Doğusuna yapacağı operasyon bu oyunu bozacaktır.” dedi.

Türkiye’nin en önemli operasyonunu değerlendiren Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, “Bu operasyonda karşı karşıya kalınan teröristlerin direncine, onları koruyan küresel güçlerin reflekslerine bağlı olarak Milli Mücadeleden sonra Türkiye’nin girişeceği en uzun soluklu ve sert savaş olabilir.” ifadelerini kullandı. Ağar değerlendirmesine şu sözlerle devam etti: “Burada terörist örgüt başta ABD olmak üzere himayesini devam ettirirse orada çok farklı fotoğraflarla karşı karşıya kalınabilir. Türkiye’nin burada harekâtı icra edeceği birçok hat stratejisi var. Bunlar yarma, kuşatma veya mızrak olarak değerlendirebiliriz. Meskûn mahalde çemberden merkeze ya da merkezden bir yarma olabilir. Veya süpürme olabilir. Kırsal alanlarda hattı parçalayıcı olabilir. Hem yarma hem kuşatma taktikleri kullanılabilir. Bu sadece sizin stratejinizi belirlemez.

“BU OPERASYON OLMAZSA OLMAZDIR”

Karşımızda 80 bin terörist var ve onları himaye edenler var. Bu harekât yapılamazsa Türkiye parçalanır. Bu harekât Türkiye için olmazsa olmazdır. Mecburiyettir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SURİYE'NİN BÖLÜNMESİ GİBİ BİR SONUÇ 03 Ekim 2019 | 685 Okunma ZOMBİLEŞEN TERÖR 24 Eylül 2019 | 214 Okunma PETROLÜN KAZDIĞI YENİ KUYU 16 Eylül 2019 | 409 Okunma Fırat'ın doğusunda müşterek kara devriyesi 10 Eylül 2019 | 335 Okunma ABD YPG'Yİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR 28 Ağustos 2019 | 2.731 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar