Güvenli bölge oyunları

UZUNCA BİR KISA DURUM ÖZETİ YİNE, YENİ BİR; “Oyalama, Avutma, Yanıltma, Şaşırtma, Aldatma, Kandırma, Geciktirme, Engelleme...” DURUMU MU?

ABD’li Temsilci James Jeffrey Türkiye’de iken Centcom K. Or.Gen. Kenneth McKenzie ve Jeffrey’le eşgüdüm diplomat William Roebuck, işlediği terör suçlarından dolayı Türkiye’nin başına 4 milyon ödül koyduğu ve şu anda Suriye’nin kuzeyinde ABD adına proxy terör yapılanması YPG’yi güden elebaşı ile görüştü.
Bunu; 
- ABD’nin çok ata oynama temel refleksi yine istim üstünde. Bu hem Türkiye’yi hem de YPG/PKK’yı, hatta diğer örgüt ve devletleri kendi hedef ve menfaatleri doğrultusunda çoklu eksende kullanma isteğinin bir parçası gözüyle,
- Türkiye’nin duyarlılığını, hassasiyetlerini, reflekslerini, tepkilerini ölçme refleksiyle, 
- Türkiye’ye; “Alış artık (!)” göndermesiyle,
- YPG/PKK’ya özgüven (arkandayım mesajı) verme çabasıyla,
- Türkiye’nin olası Menbiç ve Fırat’ın doğusu harekâtına karşı askeri ve diplomatik bir mesaj verme isteğiyle… değerlendirebilirsiniz.
Ama şunu da düşünmelisiniz:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SURİYE'NİN BÖLÜNMESİ GİBİ BİR SONUÇ 03 Ekim 2019 | 553 Okunma ZOMBİLEŞEN TERÖR 24 Eylül 2019 | 166 Okunma PETROLÜN KAZDIĞI YENİ KUYU 16 Eylül 2019 | 311 Okunma Fırat'ın doğusunda müşterek kara devriyesi 10 Eylül 2019 | 304 Okunma ABD YPG'Yİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR 28 Ağustos 2019 | 2.693 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar