Bab'tan haber var!

Mücadele alanlarından... Konuştuğumuz, haber aldığımız arkadaşlardan... Bab’taki Akil dağına Özel Kuvvetler ve Komandolarımız 20 Aralık gecesi başlayan ve 21 Aralık’ta devam eden bir operasyon...

Mücadele alanlarından...

Konuştuğumuz, haber aldığımız arkadaşlardan...

Bab’taki Akil dağına Özel Kuvvetler ve Komandolarımız 20 Aralık gecesi başlayan ve 21 Aralık’ta devam eden bir operasyon yapmıştı. Burada yaşanan kanlı çatışmalardan sonra Akil dağını tamamıyla ele geçirmiştik. 

Artık şimdi bir yandan operasyonlar, bir yandan da Akil Dağını iksa, inşa ve tahkim çalışmalarımız devam ediyor. IŞİD ise bundan hiç memnun değil. Bize fena halde bozulmuş durumdalar. 

Akil Dağı kritik öneme sahip. Tek nedeni var. Burası bütün Bab’a hakim... Gözetleme ve ateş sahaları, örtü ve gizleme, kritik arazi arızaları, engeller ve yaklaşma istikametleri gibi araziyi kullanmak, etkilemek ve değerlendirmek adına sayısız inisiyatif sunuyor. Bu böyle de, bize burayı kaptıran IŞİD ise hırsından kuduruyor. Tekrar geri almak için elinden geleni yapıyor. Kanlı 21 Aralık’tan sonra pek çok kereler sızma ve baskın teşebbüsünde bulundular. Bu saldırılarını ağır silahlarla desteklediler. Bir kaç kez de bombalı araç teşebbüsü oldu. Bu bombalı araçlara karşı bu sefer de bizim tanklar devreye girdi. Tankların sabot mermisini yiyen IŞİD’in zırhlı bombalı araçları ile intihar bombacıları binlerce parçaya ayrıldılar. 

Aldıkları bütün bu darbelere rağmen Akil Dağı konusunda, hala oldukça kararlılar. Fırsatını buldukça, güç ürettikçe durmadan yeni bir şey deniyorlar. Şu ana kadar bu saldırılarının hiç birinde istedikleri hiç bir etkiyi üretemediler. Ancak vazgeçecek gibi de değiller. Bizi sürekli yormak, hırpalamak için saldırı üstüne saldırı, taciz üstüne taciz yapıyorlar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SURİYE'NİN BÖLÜNMESİ GİBİ BİR SONUÇ 03 Ekim 2019 | 575 Okunma ZOMBİLEŞEN TERÖR 24 Eylül 2019 | 180 Okunma PETROLÜN KAZDIĞI YENİ KUYU 16 Eylül 2019 | 325 Okunma Fırat'ın doğusunda müşterek kara devriyesi 10 Eylül 2019 | 310 Okunma ABD YPG'Yİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR 28 Ağustos 2019 | 2.698 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar