Zinadaki hassas kriterler

Hükümet iki ayrı çalışma yapıyor.1- Çocukları cinsel istismara karşı koruyacak çalışma2- Zina düzenlemesiCinsel istismarla ilgili düzenleme üzerinde bürokratlar çalışmalarını...

Hükümet iki ayrı çalışma yapıyor.

1- Çocukları cinsel istismara karşı koruyacak çalışma

2- Zina düzenlemesi

Cinsel istismarla ilgili düzenleme üzerinde bürokratlar çalışmalarını tamamladı. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın başkanlığında bakanlardan oluşan komisyon dün itibarıyla çalışmalara başladı. Ama ben bugün zina konusunda yürütülen çalışmaları paylaşmak istiyorum.

Zina, hassas bir konu. 2004 yılında gündeme geldiğinde kıyamet kopmuştu. Muhalefet sert tepki göstermiş, Avrupa Birliği müzakere tarihi vermemekle tehdit etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Biz AB’nin talepleri doğrultusunda böyle bir adımı attık ama yanlış yapmışız” diyerek o günkü tartışmalara değiniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 20 Şubat tarihinde AK Parti grubunda, “Zina konusunun yeniden ele alınmasının çok çok isabetli olacağı düşüncesindeyim” sözleri üzerine hükümet yeniden harekete geçti.

GENEL ESASLAR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Hiç kimse endişeye kapılmasın’ 21 Eylül 2020 | 1.613 Okunma AK Parti’de yeni vizyon arayışları 18 Eylül 2020 | 2.892 Okunma CHP’deki Atatürk tartışması ciddi 17 Eylül 2020 | 1.432 Okunma Kılıçdaroğlu, Atatürk tartışmasından rahatsız 16 Eylül 2020 | 896 Okunma Mehmet Kaplan’ın kanında alkol ve esrar tespit edildi 15 Eylül 2020 | 2.629 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar