Zinadaki hassas kriterler

Hükümet iki ayrı çalışma yapıyor.1- Çocukları cinsel istismara karşı koruyacak çalışma2- Zina düzenlemesiCinsel istismarla ilgili düzenleme üzerinde bürokratlar çalışmalarını...

Hükümet iki ayrı çalışma yapıyor.

1- Çocukları cinsel istismara karşı koruyacak çalışma

2- Zina düzenlemesi

Cinsel istismarla ilgili düzenleme üzerinde bürokratlar çalışmalarını tamamladı. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın başkanlığında bakanlardan oluşan komisyon dün itibarıyla çalışmalara başladı. Ama ben bugün zina konusunda yürütülen çalışmaları paylaşmak istiyorum.

Zina, hassas bir konu. 2004 yılında gündeme geldiğinde kıyamet kopmuştu. Muhalefet sert tepki göstermiş, Avrupa Birliği müzakere tarihi vermemekle tehdit etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Biz AB’nin talepleri doğrultusunda böyle bir adımı attık ama yanlış yapmışız” diyerek o günkü tartışmalara değiniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 20 Şubat tarihinde AK Parti grubunda, “Zina konusunun yeniden ele alınmasının çok çok isabetli olacağı düşüncesindeyim” sözleri üzerine hükümet yeniden harekete geçti.

GENEL ESASLAR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Barış Pınarı’na rağmen siyaset hareketli 11 Kasım 2019 | 8.232 Okunma ABD ile Rusya arasında gizli anlaşma var mı? 07 Kasım 2019 | 4.814 Okunma Erdoğan ABD’ye gidecek mi gitmeyecek mi? 06 Kasım 2019 | 5.856 Okunma Cezaevleri boşalacak mı, yeni infaz sistemi ne getiriyor? 05 Kasım 2019 | 9.852 Okunma Rusya ile henüz hangi konularda anlaşamadık? 04 Kasım 2019 | 8.453 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar