Yol haritasının parametreleri

 AK Parti’de önemli gelişmeler yaşanıyor. Bugün MYK’nın açıklanması bekleniyor. Ama kabine değişikliğinin yapılması da sürpriz olarak karşılanmamalı. Cumhurbaşkanı...

 AK Parti’de önemli gelişmeler yaşanıyor.

Bugün MYK’nın açıklanması bekleniyor. Ama kabine değişikliğinin yapılması da sürpriz olarak karşılanmamalı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir an önce değişiklikleri yapıp, hızla işe koyulmak istiyor. Ama önce MYK sonra kabine formülü konuşuluyor. Bu durumda Bakanlar Kurulu değişikliğinin cuma gününe kalma ihtimali var.

Bakanlar Kurulu’yla ilgili olarak şöyle bir denklemden söz ediliyor. Eğer kasım ayından sonra erken seçim düşünülüyorsa kabinede köklü değişiklikler beklenmiyor. Ama 2019’a kadar gidecek bir Bakanlar Kurulu düşünülüyorsa, köklü değişiklikler olacak. Bu sayının da 7-8’in altına düşmeyeceği söyleniyor.

Bir yandan da gözler, yeni yol haritasına çevrildi. Erdoğan, 2019’a kadar yeni bir hikâye yazmak istiyor.

Demokratikleşme ve ekonomi ayakları üzerine oturacak olan, yol haritasının bazı parametreleri belli olmaya başladı.

1- Ekonomide üretim ve büyüme esaslı bir modele geçilmesi.
2- Demokratikleşmede evin içinin düzenlenmesi.
3- Dış politikada ise sorunları azaltmak.

Demokratikleşme başlığında en önemli zorluk, OHAL ve MHP ile işbirliği olacak. MHP ve OHAL gibi hem siyasette hem sahadaki zaruretlerin dengesini kurarak, demokratikleşme sağlanacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gülen, Enver Altaylı’yı Gül’e danışman yapmak istemiş 28 Ekim 2020 | 4.615 Okunma Enver Altaylı’yı yurtdışına kaçırmak istemişler 27 Ekim 2020 | 4.677 Okunma Muharrem İnce’nin 29 Ekim hazırlığı 26 Ekim 2020 | 2.352 Okunma Cumhurbaşkanlığı Gül ile Babacan’ın arasını mı açtı? 23 Ekim 2020 | 3.035 Okunma Akşener’in manevrası 22 Ekim 2020 | 5.124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar