Yabancılar, 2023 hesaplarını değiştirmeye başladı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi ''20 Aralık’ta dövizi gerileten yeni ekonomi politikaları devreye girdi ama asıl sonuçları siyasi oldu.'' dedi ve ekonomiye ilişkin yeni çıkarımlarından bahsetti.

20 Aralık’ta dövizi gerileten yeni ekonomi politikaları devreye girdi ama asıl sonuçları siyasi oldu. AK Parti gidiyor, muhalefet geliyor beklentisinin içine girenlerin hesabı karıştı.

Bunlardan bir kısmı da ülkemizdeki bazı yabancı ülke büyükelçileri.

Uluslararası bir iş konseyi başkanı ile önemli bir ülkenin büyükelçisi arasında geçen diyaloğu paylaşmak istiyorum.

AK Parti’nin gidişini peşin peşin satın alan ülkenin büyükelçisi, 20 Aralık kararları ile ters köşe olmuş durumda. Bu psikolojiyle iş konseyi başkanına, “20 Aralık’tan sonra ne oldu?” diye soruyor.

ÇÖZÜM YİNE ERDOĞAN’DAN GELDİ

Gerçekçi analizleri ile bilinen iş konseyi başkanı, büyükelçinin zaman zaman yüzünü buruşturarak dinlediği şu değerlendirmeyi yapıyor:

1) Doların 18 liraya çıktığı, hızlı fiyat artışlarının yaşandığı bir süreçte halk, çözüm önerilerinin muhalefetten gelmesini bekledi ama çözümü bulan Erdoğan oldu. Muhalefetin çözüm üretemediği bir süreçte, çözüm Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Halk bir kez daha, “Çözümün adresi Erdoğan’dır” noktasına geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim tarihini belirleyecek gelişme 28 Ocak 2022 | 5.301 Okunma İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı hesabı ne olur? 27 Ocak 2022 | 3.084 Okunma Cumhurbaşkanı’na hakaret etmek hak, savunmak suç mu? 26 Ocak 2022 | 2.333 Okunma Kılıçdaroğlu formül arayışında 25 Ocak 2022 | 4.551 Okunma Belgeler, yazışmalar İmamoğlu’nu yalanlıyor 24 Ocak 2022 | 4.601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar