Tunç Soyer Tarkan’ı gölgeledi

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (12.09.2022)''Tunç Soyer Tarkan’ı gölgeledi'' başlıklı yazısı.

Tarkan muhteşem bir konser verdi. Ama biz Tarkan’ın konserini değil, Tunç Soyer’in konuşmasını tartışıyoruz.

Tunç Soyer, Tarkan’a konser verdirerek çok iyi bir iş yaptı ama kendi başarısını kendi eliyle gölgeledi.
Ne yaptı? İzmir’in, Yunan işgalinden kurtuluşunun yüzüncü yıldönümünde işgalci Yunanistan’ı değil, Osmanlı’yı hedef aldı.

Sanki İzmir’i işgal eden Yunan değil, Osmanlıymış gibi.

Sanki İzmir’den denize döktüğümüz Yunan değil Osmanlıymış gibi hareket etti.

Sanki Yunan bayrağı indirilip Türk bayrağı çekilmemiş gibi konuştu.

İzmir’i kurtaran paşaların Osmanlı paşası olduğunu unutmuş gibi hareket etti.

Türk-Yunan dostluğuna inanabilirsiniz.

Ama bu tarihi çarpıtma hakkını kimseye vermez.

O savaşta İzmir, Yunan işgalinden kurtarıldı.

Tunç Soyer, çıktığı canlı yayında ise işi daha da batırdı.

‘TÜRKİYE’ DİYEMEMEK

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim sorulduğunda , “Ben Atatürk’ün partisinin belediye başkanıyım. Bana böyle bir soruyu soramazsınız. Elbette ki ülkemin yanındayım” diye gürlemesi beklenirken o “Türkiye’nin yanındayım” bile diyemedi.

Tunç Soyerler olduğu sürece Erdoğan bu ülkede daha çok seçim kazanır.

KILIÇDAROĞLU’NUN MESAJININ 6 ADRESİ

KILIÇDAROĞLU zaman zaman öfke patlamaları yaşıyor. Kimi zaman bazı gazetecileri kimi zaman da bazı anket firmalarını hedef alıyor. Ama bu kez CHP’yi hedef aldı. Hatta bu kez doğrudan CHP’de yönetime yakın bazı isimlere mesaj verdi. “Ya bana katılın ya da önümden çekilin demiştim. Onu da netleştireyim. Kendi yol arkadaşlarıma dedim” dedi. Kılıçdaroğlu, bu çıkışı ilk olarak 26 Nisan tarihli CHP grubunda yapmıştı. Hazırladığı yazılı konuşmayı yapmayacağını belirtip kürsüden manifesto gibi bir çıkış yapmıştı.

Bu kez 5’li çetelerle, bazı sermayedarlarla görüşen arkadaşlarına sesleniyordu. Kendisine karşı yapılan bir operasyondan söz ediyordu. Kılıçdaroğlu neyi kastediyor diye kulislere kulak verdim.

CHP İÇİNE

1- Kılıçdaroğlu, 6’lı ortak masanın cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor. Ancak aday olmasını istemeyen güçler olduğunu görüyor. Bunların arasında, muhalif medyadan isimlerin ve CHP’deki yöneticilerin kimler olduğunu tek tek biliyor. Adaylığını engellemeye çalışanlara mesaj veriyor.

İŞADAMLARINA

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalif araştırmacı Özer Sencar: Cumhur İttifakı 9 puan önde 06 Şubat 2023 | 1.103 Okunma Erdoğan’la yayına yansımayan konuşmalar 03 Şubat 2023 | 4.517 Okunma Erdoğan muhalefet milletvekillerine neden çağrı yaptı 02 Şubat 2023 | 2.355 Okunma Cumhurbaşkanı adayının açıklanma tarihi öne çekildi 01 Şubat 2023 | 2.876 Okunma Hani yalandı Meral Hanım 31 Ocak 2023 | 5.967 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar