Sürprizler olacak

REFERANDUMDA son düzlüğe giriyoruz.Evet ve hayır cephesi en son kozlarını sahaya sürmeye başladı.Yarış büyük ölçüde büyük şehirlerde geçecek.Referandumda İstanbul’un ve...

REFERANDUMDA son düzlüğe giriyoruz.
Evet ve hayır cephesi en son kozlarını sahaya sürmeye başladı.
Yarış büyük ölçüde büyük şehirlerde geçecek.
Referandumda İstanbul’un ve kadınların belirleyici olması bekleniyor.
O nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftayı İstanbul’a ayırdı. Erdoğan ayrıca bir gününü kadın seçmenlerle geçirecek. Cumhurbaşkanı, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin referandum programına müdahale etti. Ağırlığın büyük şehirlere verilmesini sağladı. İstanbul’a özel bir önem verdi. İstanbul’da öncelik AK Parti seçmeni oldu. Özellikle ilçelerin harekete geçirilmesini istedi. İlçelerdeki oy artışları ile İstanbul’da evet oylarının yükselmesi sağlandı. Erdoğan’ın İstanbul’a dokunuşu olumlu sonuçlarını vermeye başladı. İstanbul’da son düzlüğe başabaş giriliyor.
ANKARA MİTİNGİNDEN İZLENİMLER
Büyük şehirlerde son durum şöyle:
İzmir’de hayırlar açık ara önde. İzmir’de 1 Kasım’da alınan oyların üzerine ne kadar çok çıkılırsa, o, başarı sayılacak.
İstanbul’da evetler yarışa geriden başlamıştı. İbre yukarı doğru çıkmaya başladı. Evet ve hayırlar eşit vaziyette.

Ankara’da ise evet oyları yükseliyor. Cumhurbaşkanı ile Başbakan ilk ortak mitinglerini Ankara’da yaptı. İzlenimlerimi paylaşayım. Uzun süredir ilk kez Hipodrom’da miting yapıldı. İstanbul’da Kazlıçeşme neyse Ankara’da da Hipodrom o. AK Parti, Ankara tarihinin en kalabalık mitingini yaptı. Meydan hem kalabalık hem de coşkuluydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan meydanı görünce morali yükseldi. Ankara’nın ilginç bir yanı var. Ankara neredeyse Türkiye ortalamasını veriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanlığı Gül ile Babacan’ın arasını mı açtı? 23 Ekim 2020 | 2.981 Okunma Akşener’in manevrası 22 Ekim 2020 | 4.941 Okunma Enver Altaylı’nın ‘Sokağa dökülün’ sözü neyin şifresi 21 Ekim 2020 | 7.347 Okunma Muhalefetin 2023 modeli 20 Ekim 2020 | 2.917 Okunma Metropoll anketinden 2023’e dönük iki sinyal 19 Ekim 2020 | 5.555 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar