Sri Lanka üzerinden tehlikeli benzetmeler

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (18.07.2022)''Sri Lanka üzerinden tehlikeli benzetmeler'' başlıklı yazısı.

Alternatif enflasyon açıklamalarıyla ortaya çıkan ENAG’a önce alanım olmadığı için pek ilgi göstermedim.

Tabii ENAG’ın istatistik bilimi açısından ciddiye alınacak bir tarafı ortaya çıkana dek.

Her üründen en yüksek olanın fiyatını alıp bunu da enflasyon oranı diye açıklayan ENAG’ın, muhalefetin oluşturmak istediği algı operasyonuna lojistik destek sağladığı ortaya çıktı.

ENAG’ın başındaki Prof. Veysel Ulusoy, ilmi kariyerini muhalefetin gardrobuna asmasına rağmen, algı operasyonlarına devam ediyor.

Dün de 27 Mayıs başta olmak üzere darbeler, postmodern darbe girişimleri, muhtıralar konusunda sicili parlak olmayan Cumhuriyet Gazetesi’ndeki köşe yazısında halk ayaklanmasının yaşandığı, devlet başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın ülkeyi terk etmek zorunda kaldığı Sri Lanka ile Türkiye’yi kıyaslayan bir yazıya imza attı. Veysel Ulusoy, “Kızım sana söylüyorum” dedi. “Gelinim sen anla” demeyi ise birilerine bıraktı.

MASUM DEĞİL

Bu yazı masum bir yazı değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na davet 02 Aralık 2022 | 2.922 Okunma Akşener cumhurbaşkanı adaylığı sinyalini verdi 01 Aralık 2022 | 2.430 Okunma İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor 30 Kasım 2022 | 2.676 Okunma Kara harekâtı, Sisi ile ikili görüşme ve sıra Esed’de 29 Kasım 2022 | 1.758 Okunma 6’lı masa ikiye bölündü 28 Kasım 2022 | 5.088 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar