Soylu neden öyle konuştu, saldırıyı planlayan Ammar kim?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (15.11.2022)''Soylu neden öyle konuştu, saldırıyı planlayan Ammar kim? '' başlıklı yazısı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Amerikan Büyükelçiliği’nin taziye dilemesini reddediyoruz” dedi. İçişleri Bakanı niye öyle dedi? Katilin, cenazeye iştirak edip taziye vermesi gibi bir duruma mı tepki gösterdi? Biraz açmak istiyorum.

İstiklal Caddesi’ni kana bulayan sadırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashir, ABD’nin koruması altındaki Kobani’de PYD-YPG tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirilmiş. Afrin üzerinden kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yapmış.

İstiklal Caddesi’nde patlayan bombanın talimatı yine ABD’nin kontrolündeki Kobani’den verilmiş.

ABD’NİN KORUMASI ALTINDA

Bu Kobani neresi?

PKK’yı biliyoruz ama bu PYD ve YPG hangi örgütler?

PYD-YPG’yi de çok iyi biliyoruz... ABD’nin bütçesinden para ayırıp şimdiye kadar 2 milyar dolar yardım yaptığı, binlerce TIR dolusu silahla donattığı bir örgüt.

Müttefikimiz ABD’nin bayrağının altında yetişen teröristler, İstanbul’da bombalı eylem yaptı. 6 vatandaşımız hayatını kaybetti. 81 kişi yaralandı.

ABD ise basit bir taziye mesajı ile sorumluluğunu unutturma peşinde. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu taziyelerini reddederek yüzlerine ayna tuttu.

Mersin’de Tece Polisevi’ne yapılan saldırıdan sonra da ABD, olayda kullanılan silahların seri numaralarını istemişti. Kendisinin verdiği silahların saldırı sırasında kullanılıp kullanılmadığını tespit etmek için. Mersin saldırısını gerçekleştiren terörist de ABD’nin kontrolündeki Menbiç’ten paramotorla gelmiş, saldırıyı gerçekleştirmişti.

ECRİN’İN SUÇU NEYDİ?

Düşünsenize ABD’de ikiz kuleleri vuran şahıslar başka ülkelerde eğitim alsalar, başka ülkelerden havalandırdıkları uçaklarla ikiz kuleleri vursalar ABD ne yapardı? Hiç ilgisi olmadığı halde Afganistan ve Irak’ı işgal ettiler ya, bir de ilişkileri tespit edilse ne yapacaklarını düşünmek bile istemiyorum.

Ey Amerika, senin Menbiç’te koruyup kolladığın PKK-PYD’li teröristler Mersin’de Tece Karakolu’nda görevli polis memurumuz Sedat Gezer’i şehit etti.

Eğer başarılı olsalardı Polisevi’nde katliam yapacaklardı. Ey Amerika, senin silah ve para desteği verdiğin, eğitimine katkı sağladığın PKK-PYD’li teröristler, İstanbul’da 9 yaşındaki Ecrin’i, babası Mustafa Meydan’ı, Arzu Özsoy ve kızı Yağmur’u, Adem Topkara ve eşi Mukaddes Elif Topkara’yı hayattan kopardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Bebek gelin’ olayında soru işaretleri 09 Aralık 2022 | 3.701 Okunma İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu ne konuştular 08 Aralık 2022 | 2.227 Okunma Başörtüsü teklifi bugün veriliyor 07 Aralık 2022 | 690 Okunma Aslı Baykal bombaladı: CHP, ya Erdoğan ya Rifkin dedi 06 Aralık 2022 | 2.345 Okunma Kılıçdaroğlu Rifkin’le kaç para karşılığında anlaştı 05 Aralık 2022 | 3.127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar