Seçim barajı yüzde 5’e iniyor

Seçim Yasası’nda yapılacak en önemli değişiklik seçim barajının düşürülmesi olacak

AK Parti ile MHP arasında Seçim Yasası ve Siyasi Partiler Yasası konusunda yürütülen çalışmalarda ikinci aşamaya geçildi. Ancak nihai şeklinin verilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli’nin onayı gerekiyor.

İki lider mutabakata vardıktan sonra AK Parti ve MHP heyetleri ortak çalışma yaparak düzenlemeye son şeklini verecekler.

Birinci aşamada AK Parti ve MHP ayrı ayrı çalışma yaptı. AK Parti’de Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı MHP’de de Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız başkanlığında yapılan çalışmada ana iskelet ortaya çıktı.

İkinci aşamada ise geçen hafta Hayati Yazıcı ile Feti Yıldız, telefonla görüşerek karşılıklı olarak mutabık kaldıkları noktaları tespit ettiler. İki madde üzerinde ise yeniden çalışılması kararı aldılar.

LİDERLERE BİLGİ VERECEKLER


İkinci aşama dediğim nokta burası. Peki Hayati Yazıcı ve Feti Yıldız’ın üzerinde çalışılmasında mutabık kaldıkları o iki madde ne? Onu aktaracağım ama önce yöntem hakkında bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Hayati Yazıcı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Feti Yıldız ise Devlet Bahçeli’ye mutabık kalınmayan iki madde hakkında bilgi verecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu tanıklık yapacak mı? 14 Ekim 2021 | 3.149 Okunma Siyasi cinayetler iddiası, soruşturma konusu yapılmalı 13 Ekim 2021 | 3.584 Okunma İlk kez yapılan hesaba göre, muhalefet ne kadar oy almalı? 12 Ekim 2021 | 7.343 Okunma Erdoğan’ın gençlerle buluşmasının öteki yüzü 11 Ekim 2021 | 4.745 Okunma Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında taktik savaşı 08 Ekim 2021 | 5.701 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar