Rusya ile henüz hangi konularda anlaşamadık?

Türk ve Rus askeri heyetleri ikinci tur görüşmelerini tamamladılar. Rus askeri heyeti dün akşam ülkesine döndü. Bundan sonra yeni bir askeri heyet mi gelecek, yoksa müzakereler video konferans yöntemiyle mi sürdürülecek henüz net değil.

Ama görüşmeler sürecek. Çünkü iki ülke arasında kurulması gereken mekanizmalar var.

İkinci tur görüşmelerde ortak devriyelerin planlaması üzerinde çalışıldığı söyleniyor. Ortak devriye sırasında terörist unsur tespit edildiği takdirde müdahale edilip edilmemesi konusunda bir pürüz yaşanıyordu. Türkiye, terörist unsurların etkisiz hale getirilmesi için müdahale edilmesi gerektiği görüşündeydi. Ancak Rusların bazı itirazları vardı. Bu konu çözüme kavuşturulmuş. Tespit edilen terörist unsurlar etkisiz hale getirilecek. Ama şekli nasıl olacak, onu öğrenme imkânım olmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Reformlar şekilleniyor ama asıl iş uygulamada 01 Aralık 2020 | 1.118 Okunma Reform sürecinde eksik halka 30 Kasım 2020 | 2.020 Okunma Seda gelinin hesabı soruldu 27 Kasım 2020 | 2.788 Okunma Erdoğan’ı öfkelendiren neydi? 26 Kasım 2020 | 4.171 Okunma Arınç’la Erdoğan’ın istifa konuşması 25 Kasım 2020 | 3.652 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar