Pistler değerlendirilecek

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (20.05.2022)''Pistler değerlendirilecek'' başlıklı yazısı.

Taksim’de 12 ağacın yeri değiştirildi diye Gezi eylemini yapıp ülkeyi yangın yerine çevirenler şimdi ise millet bahçesi olacak Atatürk Havalimanı’na 132 bin ağaç dikilecek diye eylem yapıyorlar. İstanbul’a üçüncü havalimanının yapılmasını engellemek için Gezi’de eylem yapanlar şimdi ise İstanbul’un üçüncü havalimanına ihtiyaç var diye eylem yapıyorlar.

‘Çarşı her şeye karşı’ der geçerdim ama öyle yapmadım.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u aradım. Murat Kurum alanına çok hâkim bir Bakan. Millet bahçesi projesi ve Atatürk Havalimanı’yla ilgili olarak gereken her konuyu sordum.

TEMEL ATILACAK MI

Kılıçdaroğlu, önce projeye sahip çıkmıştı. Hatta telefonlarımızı dinlemişler, bizden çalmışlar demişti. Ama sonradan çok sert bir muhalefet yaptı. O nedenle Bakan Kurum’a, “Bu tartışmalar sizin millet bahçesi konusundaki çalışmalarınızı etkiledi mi? 29 Mayıs’ta temel atacak mısınız?” diye sordum.

Şu yanıtı verdi: “Milletimize verdiğimiz sözler doğrultusunda çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. 16 milyon İstanbullunun istifade edeceği şekliyle bu projeyi tasarladık. Önümüzdeki yıl da tamamlayıp açacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılında, İstanbul’un fethinin kutlanacağı bir günde, bu parkı İstanbul’umuza armağan edeceğiz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sorularla Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ve Akşener’in tavrı 05 Temmuz 2022 | 26 Okunma Cumhurbaşkanı adayı ne zaman belirlenecek? Siyaset dışı aday gündemde mi 05 Temmuz 2022 | 1.751 Okunma Babacan ve Demirtaş’tan adaylık sinyali 04 Temmuz 2022 | 3.775 Okunma Akşener, Kılıçdaroğlu’na rakip olur mu 01 Temmuz 2022 | 2.719 Okunma Kılıçdaroğlu aday olabilecek mi, HDP’den çatı aday önerisi 30 Haziran 2022 | 4.304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar