Perinçek’le Dervişoğlu’nun suikast tartışması

Müsavat Dervişoğlu, yeni bir iddiada daha bulundu

Doğu Perinçek, Özel Harekât eski Daire Başkanı İbrahim Şahin’in kendisine suikast düzenlemek isteyen şahsın ismini verdiğini belirtip, o kişinin şu anda İYİ Parti milletvekili olduğunu açıklamıştı.

Ancak Perinçek’in açıklamasına rağmen devam eden sessizliğe tepki göstermiştim.

Çünkü Doğu Perinçek dediğimiz isim sıradan biri değil. Türk siyasetinin en önemli siyasi figürlerinden biri. Diğer yanda ise suikastla suçlanan bir İYİ Parti milletvekili var.

Aydınlatılması gereken ciddi bir durum. Hem Doğu Perinçek’in açıklamalarını takip ettim hem de Müsavat Dervişoğlu’yla konuştum.

PERİNÇEK’İN AÇIKLAMASI

Doğu Perinçek olayı şöyle açıkladı:

“Bana suikast düzenlemek isteyen isim, İYİ Parti yöneticisi Müsavat Dervişoğlu. Nereden biliyorum? 2006 yılının sonunda bir gün Muzaffer Tekin komutanımız, Sayın İbrahim Şahin ile birlikte geldi. İbrahim Şahin, biliyorsunuz Özel Harekât komutanı. İbrahim Şahin Bey, ‘Size suikast hazırlayanlar kimdir biliyor....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sisli ortamda Erdoğan’ın mesajları 10 Haziran 2021 | 4.461 Okunma HDP'ye kapatma davası siyaseti nasıl etkileyecek 09 Haziran 2021 | 1.395 Okunma Cumhurbaşkanlığı seçimindeki belirsizlikler 08 Haziran 2021 | 1.838 Okunma Akşener’in HDP itirazı ve muhalefetin ortak aday planı 07 Haziran 2021 | 1.722 Okunma Perinçek’le Dervişoğlu’nun suikast tartışması 04 Haziran 2021 | 5.606 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar