Özgür Özel erken seçim kartını çekti

Özgür Özel seçimlerin ardından yaptığı açıklamalarda erken seçim çağrısı yapmayacağını, çünkü milletin yerel seçimlerde CHP’ye hizmet etme görevini verdiğini...

Doğrusu 31 Mart yerel seçimlerinden CHP birinci parti olarak çıkınca gözler Özgür Özel’in ne diyeceğine çevrilmişti. ‘Yerel seçimden başarıyla çıktık, haydi seçime’ demesi yadırganmazdı. Hatta CHP içinde bu yönde beklentisi olanlar vardı.

ERKEN SEÇİM İSTEMEDİ

Özgür Özel erken seçim istemedi. Siyasi fırsatçılık yapmadı. Ayrıca muhalefet istese de Meclis’te erken seçim kararı alacak sayısı yok. Ama CHP’nin erken seçim diye bastırması iktidar üzerinde bir baskı oluşturur. İktidar önündeki 4 yılı seçimsiz geçirmek ister. Bu hem içeriye hem dışarıya önemli mesaj olur.

TEPKİ GÖREBİLİRDİ

Gerçi hemen seçim sabahı ‘erken seçim’ diye ortaya çıkmak milletten tepki de görebilirdi. Halkımız, ‘Biz iktidarı 2023 seçimlerinde belirledik. Sana yerel yönetimlerde hizmet etme görevi verdik. Sen bu krediyi başka yere kullanma’ diyebilirdi. Sanıyorum Özgür Özel de tecrübeli bir siyasetçi olarak bunu gördü. Yani iki yanı keskin bıçak durumu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PKK’yla mücadelede sıçrayan mürekkep stratejisi 12 Temmuz 2024 | 5.075 Okunma 15 Temmuz’da da ışıkları yakıp söndürecekler mi 11 Temmuz 2024 | 3.571 Okunma Özgür Özel’den 28 Şubatvari eylem çağrısı  10 Temmuz 2024 | 3.388 Okunma MİT, Suriye’de Türk bayrağını indirenleri tek tek yakaladı 09 Temmuz 2024 | 3.280 Okunma ABD’nin Suriye’deki PKK planı 08 Temmuz 2024 | 4.069 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar