Milletvekili listelerini ne bekliyor?

MUHARREM İnce’nin Meral Akşener’i ziyaretinde ilginç bir diyalog yaşanıyor. İnce, “Siz ikinci tura kalırsanız beni yardımcı olarak alır mısınız” diye soruyor. Akşener, “Olabilir”...

MUHARREM İnce’nin Meral Akşener’i ziyaretinde ilginç bir diyalog yaşanıyor. İnce, “Siz ikinci tura kalırsanız beni yardımcı olarak alır mısınız” diye soruyor. Akşener, “Olabilir” diyor.

İnce bu kez, “Ben ikinci tura kalırsam siz benim yardımcım olur musunuz” diye soruyor. Akşener, “Yardımcınız olmam. Çünkü ben Cumhurbaşkanı seçileceğim” karşılığını veriyor.

Akşener’in bu tavrı sürpriz değil. Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül’ün ortak adaylığı teklifini getirdiğinde de Akşener benzer bir tavır sergilemişti. Karamollaoğlu, “Abdullah Gül aday olursa Erdoğan ilk turda seçilemiyor” demiş, Akşener’den Gül’ü desteklemesini istemişti. Akşener, “Sizinle aynı kanaatte değilim. İkinci tura ben kalıyorum. Ben Cumhurbaşkanı seçileceğim” diye kestirip atmıştı.

Gül formülünün başarısızlığa uğramasını sağlayan Akşener, bu kez de Muharrem İnce’nin ikinci tur önerisine kırmızı kart göstermiş oldu. Kılıçdaroğlu’nun, Gül’ün ortak adaylığına destek verdiği süreçte CHP’nin kadın oylarında Akşener’e ciddi bir yöneliş söz konusuydu. Ancak Muharrem İnce’nin adaylığı bu yönelişi durdurdu. KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, “İnce’nin aday olması CHP’li olduğu halde Meral Hanım’a oy veririm diyenlerin önünü kesmiş oldu” diyor.

Rüzgârın ne tarafa estiği liderlerin meydanlara çıkmasıyla görülecek.

Çünkü bu seçim, ilklerin yaşanacağı bir seçim olacak.

1- Cumhurbaşkanlığı seçiminde partiler birinci tur, ikinci tur hesapları yapıyor. Ama asıl hesabı seçim sandığında millet yapacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanlığı Gül ile Babacan’ın arasını mı açtı? 23 Ekim 2020 | 2.994 Okunma Akşener’in manevrası 22 Ekim 2020 | 4.983 Okunma Enver Altaylı’nın ‘Sokağa dökülün’ sözü neyin şifresi 21 Ekim 2020 | 7.357 Okunma Muhalefetin 2023 modeli 20 Ekim 2020 | 2.918 Okunma Metropoll anketinden 2023’e dönük iki sinyal 19 Ekim 2020 | 5.556 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar