Mansur Yavaş’ın önerisine 6’lı Masa nasıl bakıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "Liderler Cumhurbaşkanı yardımcısı olmasın" önerisi Ankara'da bomba etkisi yarattı. Millet İttifakı'nın liderleri şaşkın, İyi Parti lideri Meral Akşener ise rahat. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi "Mansur Yavaş'ın önerisine 6'lı Masa nasıl bakıyor" yazısıyla Ankara'da konuşulanları okuyucularına aktardı. İşte Selvi'nin 20 Mart 2023 tarihli o yazısı.

6’LI Masa’da cumhurbaşkanı yardımcılığı konusu Mansur Yavaş’ın Habertürk televizyonunda yaptığı açıklama ile yeniden alevlendi.

Peki Mansur Yavaş ne dedi? “Birkaç gün vaktimiz olsaydı şunu önerecektik, ‘Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkan’ı ilan edin, Sayın Genel Başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerinin başında olsunlar’ diyecektik. Kendi gruplarının başlarında olmalarının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim. Bunu Sayın Genel Başkanlarla konuşacağım ama takdir Masa’nın” dedi.

AKŞENER’DEN DESTEK

Yavaş’a tek destek Akşener’den geldi. Akşener, TV100’de, “İki belediye başkanını koşu partneri olarak Masa’ya ben getirmiş oldum ama bunlar CHP’yle anlaşarak oldu” diye konuştu.

5 LİDER RAHATSIZ

Kılıçdaroğlu suskun ama diğer liderler tepkili. Akşener dışında Mansur Yavaş’a destek yok. O nedenle Millet İttifakı’nda bazı partiler Mansur Yavaş’a randevu vermeyebilirler.

Şunu ifade ediyorlar:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni kabine yeni siyaset 02 Haziran 2023 | 65 Okunma Kılıçdaroğlu ‘10 yıl daha buradayım’ diyor 01 Haziran 2023 | 1.855 Okunma İmamoğlu’na hapis cezası onandı mı 31 Mayıs 2023 | 2.366 Okunma Kılıçdaroğlu istifa edecek mi, İmamoğlu aday mı 30 Mayıs 2023 | 3.200 Okunma İçeriye ve dışarıya demokratik balans ayarı oldu 29 Mayıs 2023 | 2.488 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar