Kılıçdaroğlu’nun koltuğu tehlikede

Hürriyet yazar Abdulkadir Selvi bu hafta 'Kılıçdaroğlu’nun koltuğu tehlikede' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Haftasonu CHP’nin kongresi var.

Kılıçdaroğlu açısından siyasi hayatının en kritik kongresi olacak. Çünkü Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasındaki makas iyice daraldı. Özgür Özel adaylığını açıkladığında “En fazla 400 oy alır” deniliyordu. Kılıçdaroğlu ile aralarında en az 300 oy farkından söz ediliyordu. Ama Kılıçdaroğlu’nun İstanbul kongresini kaybetmesinden sonra rüzgâr tersine döndü. Şimdi, “Kılıçdaroğlu en fazla 100 oy farkıyla kazanır” deniliyor. Ben ondan da emin değilim. Çok az bir farkla kazanırsa şükretsin.

İMAMOĞLU YİNE TRENİ KAÇIRDI

Neden böyle söylüyorum?

1- CHP’de değişim talebi çok güçlü. Partide Kılıçdaroğlu’nun seçim kazandıracağına inanç kalmamış.

2- Kılıçdaroğlu kalsın diyen az, gitsin diyen çok. Tek sorun Kılıçdaroğlu değişmeli diyenler, Özgür Özel gelsin demiyor.

3- Ekrem İmamoğlu aday olsaydı fark atarak kazanırdı.

Bana göre Ekrem İmamoğlu yeterince cesur olmadığı için hem cumhurbaşkanı adaylığı trenini kaçırdı hem CHP genel başkanlığı fırsatını değerlendiremedi.

Ama ekibine göre İmamoğlu önce İstanbul’u kazanacak sonra 2028’de cumhurbaşkanı adayı olacak.

Tabii İstanbul seçimini kazanırsa.

İKİ KRİTİK HATA

Kurultaya giderken Kılıçdaroğlu iki büyük hata yaptı.

1- İstanbul seçimlerini kaybetti.

2- Divan Başkanlığı’nı Ekrem İmamoğlu’na önerdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MİT ile MOSSAD arasında casuslar savaşı mı yaşanacak 08 Aralık 2023 | 1.133 Okunma Denizbank yöneticileri Ponzi Seçil olayında ifadeye çağrılmış 07 Aralık 2023 | 2.606 Okunma İçişleri Bakanı ile konuştuklarımız ve izlenimim 06 Aralık 2023 | 1.451 Okunma İYİ Parti’nin kararı seçim sonuçlarını etkileyecek 05 Aralık 2023 | 3.007 Okunma İYİ Parti CHP ile seçim işbirliği kararı alacak mı 04 Aralık 2023 | 1.923 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar